r EENE WANDELING DOOR ’s-GRAVENHAGE. 136 r Thans het Ministerie van Financiën. -) de Fonseca 2 deel, bladz. 131 e. v. Daar zien wij de huizen van de verschillende Heeren van Wassenaar, het huis vroeger bewoond door den Raadpensionaris en dichter Cats, thans toebehoorende aan Jacob van Wassenaar, heer van Obdam, de huizen vroeger toebehoorende aan den Raadsheer van der Mijle en zijn schoonvader Johan van Oldenbarnevelt, afkomstig van den Prins de Ligne. Dit huis, x) met talrijke vensters aan de straat, heeft van 1621 1661 tot woonplaats ver strekt aan de Koningin van Bohemen, de nicht van Prins Maurits en echtgenoot van den Paltzgraaf Frederik V „den Winterkoning”. Op 4 April 1625 vierde men daar de bruiloft van onzen Stadhouder Frederik Hendrik met Amalia van Solms. Even achter de Kloosterkerk omloopende, waarvan het koor van 1617 1665 tot geschuthuis heeft gediend, (voordat het tegenwoordige geschuthuis werd opgericht, dat zich in het begin van het Haagsche Bosch bevindt, aan het eind van het Nieuwe Voorhout), zien wij eenige kleinere huizen van Mevrouw Honard, den Const-schilder” Casper Netscher, de wed. van den „bouckvercooper” Dirck Duijrcant, de erfgenamen van den Heer Charleton, gehuwd met de dochter van den Raadsheer Duijck, en anderen. In deze kerk waren vroeger verscheidene grafmonu menten van edelen en ridders, onder anderen dat van Margaretha van Kleef, de stichteres van het klooster, de tombe van Jan van Beijeren, Bisschop van Luik, oom van Gravin Jacob van Beijeren, en vele kapellen o. a. van de van Wassenaer’s, de Borselen’s, de Oom’s van Wijngaerden, de Catzen, enz. 2) In 1660 werd hier ook de Raadpensionaris Jacob Cats begraven. Op zijn verlangen moest dit geschieden zonder

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 151