EENE WANDELING DOOR ’’s-GRAVENHAGE. 139 t) Op deze plaats staat thans het Paleis von Wied. 2) Arnold Ising, Haagsche Schetsen dl. III, bladz. 281. 3) T. a. p. bladz. 281. 4) Zie de Registers van overdrachten van huizen en landen Rechterlijk archief. Laten wij nu even op de valbrug gaan staan die over de vaart ligt, welke het Haagsche Bosch van het Nieuwe Voorhout afscheidt. Zooals wij zien, is nog slechts de linkerkant van de Princessegracht, over de „Coecamp” met fraaie woningen bebouwd. Op den hoek van deze gracht verheft zich het prachtige gebouw, opgetrokken door den heer Buijsero, Secretaris en Griffier van Prins Frederik Hendrik, tusschen 1640— 1646. Den grond daarvan had hij gekocht van Frederik Magnus, „Wild en Rijngraaf.” Het huis is allerprachtigst gestoffeerd. De 4 groote ver trekken op de eerste verdieping prijken met geschilderde plafonds en schoorsteenen. Het „groote salet” is met goudleer behangen, waartegen de portretten van de Prinsen van Oranje prachtig uitkomen. De zoldering van dit vertrek is wit en goud. Een andere zaal is geheel met eikenhout beschoten en een der kabinetten is g'eheel aan voort brengselen uit China gewijd. 2) Het werd op 24 Oct. 1678 door de Wed. Buijsero, geboren Elisabeth van Outshoorn, verkocht voor 42000 gld., waaronder 3000 gld. voor de schilderijen, aan Francois de Zoete de Laecke de Vileers, Heer van Potshoeck. 3) Verder op de gracht over den Koekamp zien wij nog eenige andere huizen, onder anderen dat van Isaack Vossius, den leermeester in de Grieksche taal van Christina van Zweden, door hem gekocht op 19 Nov. 1666 van den Kolonel Walter Scott, 4) en vele eigendommen uit komende op het Bleijenburg, toebehoorende aan den Fleer van Ouwerkerck, Charlotte Philibert de Nassau, de Vrouwe van Ruijtenburch, en de Vrouwe van Stralen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 154