EENE WANDELING DOOR ’s-GRAVENHAGE. 173 erfgenamen van Veur*. kade verheft. Het wordt gebruikt om de zware tonnen en kisten der alhier lossende schepen uit het ruim op de kade te brengen. Wanneer wij even in deze straat een blik werpen, bemerken wij, dat zij bezet is met herbergen en kleine winkelhuizen, enz. Aan de oostzijde zien wij het „Wapen van Zeelandt”, van Pieter Janss. Zuijdervliet, schipper op Nijmegen en „de Wildeman”, van Johannes Bosch; op een na het laatste huis heet „de Valck”. Verder de Bierkade vervolgende, en steeds aan de noordzijde blijvende, loopen wij langs „het Hennitje” van de gezusters Taets, de erfgenamen Colijn, Mathijs van Winden, enz. Op de korte Bierkade willen wij even een bedevaart doen naar het huis dat eenige jaren bewoond is geworden door den beroemden schilder Paulus Potter, die in 1650 trouwde met Adriana, dochter van den timmerman-bouw- meester Balckeneijnde. In 1652 vertrok Potter echter naar Amsterdam, wegens de onaangenaamheden die hij hier moest ondervinden, ten gevolge van de ijverzucht van sommige zijner kunstbroedersJammer genoeg stierf hij reeds in 1654 op 27-jarigen leeftijd aan tering. Verder zullen wij niet gaan, maar liever de Wagenbrug over langs de zuidzijde van de lange Bierkade weder terugwandelen naar het Spui. Hier zien wij Martinus van der Sluijs, „biersteecker”, den Ingenieur Genesis Paen, de Wed. en erfgenamen van den Kapitein Wagenaer en de Wed. en Cornells Ammerlaen in „het Wapen van Nu weder aan de westzijde van het Spui gekomen, volgen wij deze gracht tot aan de Veerkade, langs Theunis Bastiaenss., schipper op Antwerpen, Dieuwert Wouterss., Bossche-schipper en anderen. De Veerkade is gegraven in 1649 en loopt parallel met de Bierkade.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 189