283 HET KATHOLICISME, ENZ. Nic. Molenaar, door Z. D. H. Mgr. Bottemanne plechtig geconsacreerd en voor den dienst der parochie opengesteld. De pastorie dezer parochie is tevens de residentie van den HoogEerw. Heer Pater P. F. J. Duffels, Provinciaal der Paters Jezuieten. 8. De Parochie van het Allerh. Hart van Jezus met hare kerk in de Hobbemastraat en hare pastorie in de Teniersstraat. Deze is eene parochie der wereldgeestelijken. Pastoor is de ZeerEerw. Heer J. M. van Erven Dorens, Ridder der orde van Oranje Nassau, en twee kapelaans, de Eerw. Heeren N. Louridtz en J. J. R. M. Postma, staan hem in de pastoreele bediening ter zijde. Het aantal parochianen bedraagt omstreeks 6000. De aanhoudende uitbreiding der Residentie maakte reeds spoedig na de voltooiing der Lieve-Vrouwekerk in de Elandstraat ook in dit stadsgedeelte een nieuwe parochie noodzakelijk. Nadat het noodige terrein was aangekocht, werd in 1892 aan den Eerw. Heer van Erven Dorens, destijds kapelaan aan de St. Jacobus-kerk in de Parkstraat, de zorg voor de stichting der parochie, en aan den Haagschen architect Liefland de bouw van kerk en pastorie opgedragen. Eenige moeilijkheden, welke zich omtrent de ligging van het terrein voordeden, waren spoedig uit den weg geruimd; den 1 Maart 1893 werd door Mgr. Heijligers, Deken van ’s Gravenhage, de eerste steen gelegd en den 31 Maart 1894 geschiedde door Mgr. C. J. M. Bottemanne, Bisschop van Haarlem, de plechtige consecratie der vol tooide kerk, die vervolgens met de daaraan grenzende, ruime pastorie in gebruik werd genomen. Vooral merk waardig is aan dit kerkgebouw de eigenaardige en doel matige constructie, waardoor het aantal pilaren tot een minimum beperkt en een ruim en vrij gezicht over de gansche binnenruimte teweeg wordt gebracht. Toen de bouw zijne voltooiing naderde, werd de Eerw.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 300