HET KATHOLICISME, ENZ. 292 Intusschen deed de behoefte aan eene school voor meer gegoede kinderen zich dringend gevoelen. Daarom besloot de vereeniging de aan het gesticht grenzende pastorie, die door den kerkbouw in de Parkstraat buiten gebruik was gesteld, te verbouwen en voor dat doel in te richten. In 1885 werd deze school met 20 kinderen geopend, en is, hoewel zij soms met eenige moeilijk heden te kampen heeft gehad, voortdurend in bloei toege nomen. In 1896 stelde een milde gift de Vereeniging in staat de reeds lang te bekrompen localiteit zeer veel uit te breiden en den 8 Februari 1898 werd de her bouwde en uitstekend ingerichte school plechtig ingewijd en in gebruik genomen. Door de gestadige uitbreiding der scholen was ook voortdurend eene steeds grooter uitbreiding van onder wijzend personeel noodzakelijk, zoodat reeds in 1889 aan het gesticht eene normaalschool werd verbonden tot opleiding van onderwijzeressen. Deze werd in Januari 1900 tot kweekskhool georganiseerd en telt als zoodanig reeds een veertigtal leerlingen. Eenige localen der nieuwgebouwde school zijn daarvoor op voortreffelijke wijze ingericht. Nog een andere belangrijke uitbreiding heeft het liefdewerk in den loop van dit jaar ondergaan. Door het Kerkbestuur van O. L. V. van Goeden Raad, werd een stuk grond aan de Paulinastraat beschikbaar gesteld om daarop een nieuwe school te bouwen voor meer gegoede kinderen. Deze school, den istel' October 1900 als leer- en bewaarschool geopend, is tevens een weldaad voor de minvermogende kinderen, die daardoor meer plaats zullen vinden op de school in de Hekkelaan, vermits deze nu uitsluitend ter beschikking der armen is gesteld. Het aantal Eerw. Zusters aan het St. Willibrordus- gesticht is thans gestegen tot 60, waarvan 29 zich met het onderwijs in de leerscholen bezig houden en 18 in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 309