HET KATHOLICISME, ENZ. 297 n n van 1879—1884 1885— 1889 1889— 1899 meisjesschool de Eerw. Zuster Scholastico. Voorzitter van het regentenbestuur is de Heer A. van Rijn. Als Rector zijn van den aanvang af de volgende Eerw. Heeren werkzaam geweest H. W. Ranshuijsen Th. L. Koxhoorn F. A. Willenborg A. J. M. Hafkenscheid sinds 1899. 5. Het St. Vincentius-gesticht in het Westeinde met zijne scholen. De Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo gevoelde bij haar snelle uitbreiding zeer spoedig behoefte aan een eigen vergaderlocaal. Reeds in October 1848 mocht het haar gelukken door aankoop eigenares te worden van een huis met bijgebouwen en grooten tuin in het Westeinde, te voren eigendom der familie Rijckevorsel en bewoond door mevrouw van Oosthuyse van Rijsenburgh. De koopprijs, f 11.500, benevens de onkosten van verbouwing en verdere inrichting werden gedekt door een schenking van den heer en mevrouw Duchateau, groot f 8000, tegen een lijfrente van 5 pet. Jsjaars en door een leening tegen jaarlijksche rente van 4 pet., eveneens van f 8000. Den 4 Nov. 1848 werden de gebouwen plechtig ingewijd door Mgr. Carolus graaf Belgrado, Vice-superior der Hollandsche zending en Be schermheer der Vereeniging. Nu de Vereeniging een eigen huis met ruim terrein bezat, vond zij gelegenheid hare liefdewerken krachtig uit te breiden, vooral ook het onderwijs der jeugd ter hand te nemen. Terstond werden twee vertrekken van het huis vóorloopig tot armen- en tusschenschool inge richt en den 2 Juli 1849 onder leiding van den hoofd onderwijzer C. H. Roelofs geopend. Reeds een jaar daarna werden deze localen verwisseld voor een nieuw gebouwde school. Het volgend jaar verrees als vleugel

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 314