3°3 HET KATHOLICISME, ENZ. tot oprichting Schiefbaan, des Amorie van der Hoeven, van Rijn en Duijnstee, respectievelijk op als president, vice-president, secretaris en penningmeester. Thans moest er naar een geschikt gebouw worden omgezien. De voorzitter Schiefbaan en zijne echtgenoote M. E. L. Hovius, boden daarvoor in vollen eigendom aanhet kapitale huis met erve en grooten tuin, staande en gelegen aan het Lage Westeinde No. 132, groot 27 aren 53 c.A., vrij van alle lasten en kosten. Geen wonder, dat dit geschenk dankbaar werd aangenomen. Met enkele inwendige veranderingen was dit huis spoedig voor zijne nieuwe bestemming gereedeen der vertrekken werd met bisschoppelijke goedkeuring tot voorloopige kapel ingericht en gewijd; de Eerw. Zusters van Tilburg belastten zich met de bediening van het Ziekenhuis en betrokken het den 4 Aug. 1873. Den 7 Aug. werd de eerste zieke opgenomen. Eene protestantsche dame schonk 5000 eener barak voor besmettelijke zieken. Deze barak is gebouwd in den tuin, afgescheiden van de andere gebouwen en daarmede door eene telephoongeleiding verbonden. In 1875 werd de tuin vergroot door aankoop en afbraak van een aangrenzend hofje. Nadat de onvergetelijke voorzitter en weldoener, de heer Schiefbaan, den 14 Mei 1876 was overleden, zette zijne weduwe Mevr. Schiefbaan Hovius het werk op edelmoedige wijze voort. In dat jaar schonk zij den regenten eene som van 60000 tot aankoop en over dracht van een huis, erve, tuin, houtloods enzLage Westeinde No. 140, twee pakhuizen, negen huizen in eene poort, alles te zamen 20 aren, 70 centalleen behield zij voor zich het vrije gebruik van het eerstge noemde perceel gedurende haar leven, terwijl zij de kosten van onderhoud voor hare rekening nam. Nog

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 320