HET KATHOLICISME, ENZ. 30+ stelde zij tegen 1 Mei 1877 25000 beschikbaar, als werd overgegaan tot oprichting eener afdeeling voor ongeneeslijke vrouwen, welke afdeeling dan ook den 2 Juli 1877 met vijf gratis verpleegden geopend werd. Voor datzelfde doel ontving de administratie nog/10000 uit het fonds Bassompière. Intusschen nam het aantal zieken voortdurend toe en het huis werd te klein. Nadat Mevr. Schiefbaan Hovius wederom 60000 had toegezegd, werd in Aug. 1880 de bouw van het nieuwe Ziekenhuis met kapel aanbesteed en gegund aan de heeren L. Melchers Co. voor f 95000. Dit gebouw, uit paviljoens bestaande, ruim voorzien van licht en lucht, munt volgens deskundigen uit door zijne doelmatige inrichting en werd den 18 Oc tober 1882 tegelijk met de nieuwe kapel plechtig ingewijd door Mgr. P. M. Snickers, Bisschop van Haarlem. De Eerw. pater Marijnen, eerste ontwerper van dit liefdewerk, aan wien het zeer veel te danken heeft, had van den aanvang af de bediening der kapel van het Ziekenhuis waargenomen en bleef daarmede doorgaan, ook nadat hij in 1878 tot Pastoor der nieuwe parochie in de Da Costastraat was benoemd. Den 4 Jan. 1884 echter ontving het Ziekenhuis een eigen inwonend Rector deze was de Eerw. Heer T. Th. M. Buhrs. In 1887 werd hij opgevolgd door den tegenwoordigen Rector, die straks deze bijdrage met zijnen naam zal onderteekenen. In 1894 werd onder leiding van Dr. Mastboom een nieuwe operatiekamer gebouwd, die aan de strengste eischen der tegenwoordige wetenschap voldoet en voor alle dergelijke inrichtingen tot model mag strekken. De afdeeling voor ongeneeslijken heeft in het jaar 1899 door het aantrekken van aangrenzende bovenhuizen nog eene aanmerkelijke uitbreiding verkregen. Omstreeks 30 ver pleegden kunnen daar nu geplaatst worden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 321