HE F KATHOLICISME, ENZ. 3°7 Congregatie der Ee rw. Broeders van den H. Joannes de Deo (moederhuis M ontabaur a/d Lahn). Hier slaagde het beter, en vijf Eerw. Broeders kwamen er in 1894 hunnen intrek nemen. Dat je tal is nu gestegen tot elfoverste is de Eerw. Broei Ier Dionysius. De broeders gaan uit ter verpleging van zieken, zonder onderscheid van stand of Godsdienst en hi :bben zich in de uitoefening van hun liefdewerk reeds eei 1 zeer gunstigen naam verworven. In 1899 is het gesticht nog veel vergroot door den bouw van een kamer voor den Eerw. Overste, een keuken, een paar zi ekenkamers enz. Twee of drie zieken kunnen thans aan het gesticht zelf verpleegd worden. 12. St. Corolus Borromeus-Gesticht aan de Prinse gracht. Dit wordt bewoond door de Maastrichtsche Zusters der Congregatie van den H. Carolus Borromeus, die uit gaan ter verpleging van zieken aan huis. Toen deze réligieusen zich in 1 889 door tusschenkomst van den Heer Mr. B. H. M. Hanloi hier ter stede kwamen vestigen, namen zij eerst har en intrek in het toenmalige huis der St. Luduina-Vereeniging, hoek Westeinde-van Assendelft- straat. Daarmede k wam dit gebouw weer voor eenigen tijd terug tot zijne oud-historische bestemming. In de 15de eeuw toch woonden hier de Arme Zusters van St. Barbara en droeg het gebouw den naam van St. Barbara-klooster. Met het oog op deze historische bijzonderheid mag men het betreuren, dat het verblijf der Maastrichtsche Zusters daar niet langer dan vijf jaren geduurd heeft. Toen de St. Luduina-Vereeniging in 1894 het terrein haren werkzaamheid naar de Prinsegracht verplaatste en dit huis dientengevolge in andere handen overging, zagen ook de Eerw. Zusters zich genoodzaakt naar een andere woonplaats om te zien. Zij kochten het perceel Prinsegracht Nr. 36, het tegenwoordige St. Caro lus Borromeus-Gesticht, dat na behoorlijk voor zijne

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 324