326 OUDE-EEUWSCHE AVONDBEDE. F. de Bas. ’s Gravenhage, 31 December 1900. Hare Zusteren en van Haar volk West verblijden zich koloniën is gedurende de regeering van Koning Willem III en het Regentschap van Koningin Emma verbeterd en vereenvoudigd. Bij deze opsomming van zonnegoud en van licht óm en boven den troon van Koningin Wilhelmina, bidden wij bij het. scheiden der negentiende eeuw, dat God die Koninklijke Moeder en Haar Kind nog lange jaren voor elkander, voor Haar Huis, voor en tot heil van Nederland sparedat de bloesems zich bij onze lieftallige Souvereine tot rijpe vruchten mogen zettendat de beloften van Haar jonge leven tot vervulling komen; dat Zij de harten blijve kluisteren van al hare onderdanen, die Haar willen eeren en beminnen als het toonbeeld van Vrouwelijke deugd en van Koninklijke wijsheid tot leering van andere Regenten, als de Moeder van Neerland en Insulinde, Oost en in de regeering van Haar, die de traditiën van vier eeuwen in één persoon vereenigt. Worden in de twintigste eeuw onzer jaartelling de woorden bevestigd van een onzer landgenooten in den vreemde, die Koningin Wilhelmina op Haar jongsten geboortedag toezong Seraphvan wier blanke schachten Neerland rust en schaduw wachten Vrede, voorspoed, bloei en macht! Wake de U beschermende Engel, Dat geen storm Uw groenen stengel In haar bloeitijd nedersla! Effen, dorenloos als nu, Blijve ’s levenbaan voor U Niet één enkele traan van smarte Parele op Uw rozenwang! Lente blijve ’t in Uw harte Heel een roemrijk leven lang!

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 343