332 ARCHIEFSPROKKELS. x) In 1679 gekocht door Wijbrant Laurentius en in die acte genoemd „het siecke of leprooshuys der stede Delff nu Reynevelt genoemt, gelegen even buyten de Haechpoort aande Treckwech”. Vyversteiniyóór^ïqqo eigenaar Van der Meer, ambassadeur bij ’t Spaansche Hof. Mr. Isaack van Thien. Mr. Jan Hudde Dedel. Mr. Jacob van der Dussen. genoemde, eens fraaie buiten- Witsenburg 1639 Outshoorn 1736 Overvoorden 1745 Van de meest hierboven plaatsen is niet veel meer over dan een schim. In den prenten-atlas van de gemeente Delft, zoekt men te vergeefs naar afbeeldingen. Van Oversteen (nu officieel een btetuin, doch vermoedelijk een 5/ertuin en schuilplaats voor clandestiene vrijagie), bestaat een schilderij te Kopenhagen in de Kongelige Malerisamling aldaar, gemerkt L. K. (i7dl: eeuw). Pasgeld verdween reeds lang door ’t verleggen van ’t jaagpad en vertoont nu, behalve de restes eener opgeheven zuivelfabriek, een nieuwerwetsche villa, gebouwd uit den opbrengst van het onteigend terrein. Rijneveld is sinds lang een „zwaantje”, schonk zijn naam aan een geweldigen concurrent, die zich ter onderscheiding „Nieuw Rijneveld” noemde, en waar de zuur verdiende penningen van de arbeiders der flesschenfabriek worden omgezet in het Schiedammer vocht. Het „Huis te Hoorn” is thans weer eenigszins in eere hersteld, nu het tot woonhuis dient van een onzer Haagsche gemeenteraadsleden. De koepel met uitzicht, op een heuvel gelegen was tot voor korten tijd ook een drankhuis. En zoo zijn andere der genoemde verblijven öf geheel vervallen, öf toont nog slechts een hek de plaats aan waar eens de oprijlaan begon. Sic, transit, etc. Den Haag, Sept. 1900. M. G. Wildeman.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 349