VOORNAAMSTE GEBEURTENISSEN VAN I9OO. 335 hare beoefenaars gelegenheid te geven het publiek te brengen. Ook het het Museum van Kunstnijverheid van speciale tentoonstellingen in Er werden dit jaar twee monumenten onthuld, het eene op het initiatief van Dr. B. G. van der Hegge Zijnen en uitgevoerd door de Vereeniging „die Haghe”, zijnde een gedenksteen in een der muren van het Sociëteitsgebouw in het Bosch, ter herinnering aan Ary van der Spuy, directeur der particuliere domeinen van Komng Willem II en aanlegger van het Haagsche Bosch in 1819 en volgende jarenhet andere een monument op de algemeene be graafplaats op het graf van den grooten kunstschilder en stadgenoot Jacob Maris. Den 24ste" Augustus betreurde de Nederlandsche schilder school het overlijden van Elchanon Verveer, in den ouderdom van 74 jaar. Aan het Gemeentemuseum werd door zijne erven een legaat vermaakt, zijnde de uitgebreide verzameling aquarellen, hem door zijn kunstbroeders ver eerd op zijn 7oste" verjaardag. De kunst leed ook een gevoelig verlies door het over lijden van de verdienstelijke landschapschilderes Mevrouw Bilders van Bosse, die den nden Juli te Wiesbaden overleed. Voor de kunstbroeders was de 9de Augustus een heuge lijke dag, toen de Voorzitter van Pulchri Studio, de heer H. W. Mesdag, in het bijzijn van vele leden van het Genootschap, den eersten steen legde voor de nieuwe kunstzalen in het nieuwe gebouw van Pulchri, Lange Voorhout n°. 15. Zoowel Pulchri Studio als de Haagsche Kunstkring waren in den loop van het jaar wederom met vrucht werkzaam om door het houden van tentoonstellingen en kunstbeschouwingen de belangstelling in de kunst hoog te houden en aan hunne werken voor Gemeentemuseum en waren door het geven

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 352