338 VOORNAAMSTE GEBEURTENISSEN VAN IQOO. tot uitvoering gebracht, was de Gemeente met kracht werkzaam aan de voortzetting van de belangrijke Laak- havenwerken en aan de nieuwe rioleering, werden nieuwe scholen gebouwd, o.a. de nieuwe Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus aan de Stadhouderslaan, die men in 1901 hoopt voltooid te zien, maar bleven ook belangrijke vraagstukken, zooals het tramverkeer, het openbaar slacht huis, de Wagenbrug-rioleering, de uitbreiding van het centraal-station voor electrisch-lichtlevering, de telephoon- concessies nog steeds onopgelost. Te Scheveningen naderde een belangrijk werk, de wandelpier in zee voor het Kurhaus, zijn voltooiing. Tot de belangrijke en lang verbeide werken, die in 1900 gereed kwamen, behoort de doortrekking van de Elandstraat en het maken van een nieuwe straat tusschen Elandstraat en Veenkade en het verlengde der Waldeck Pyrmontkade, welk werk in 1899 was aangevangen. (Aanbesteed voor 141.980). Verder hadden de volgende belangrijke aanbestedingen plaats, waarvan de uitvoering sedert is aangevangen en voor sommige werken reeds voltooid 25 Januari het maken van een havengedeelte ter weers zijden van den Rijswijkschen weg en het bouwen van een draaibrug met vaste brug in dien weg 173,200). Dit werk moet gereed zijn in April 1901. 22 Maart de bouw van het hoofdstoomgemaal voor de rioleering van ’s-Gravenhage, Z.W.-zijde van het afvoer kanaal 82.750), daaronder begrepen de bouw van een gedeelte gemetseld verzamelriool. 17 Mei het leggen van riolen in den Rijswijkschen weg, het Rijswijksche plein, de Huijgensstraat, het Huijgens- plein en de Van der Duijnstraat 45.370). 7 Juni de uitbreiding en verbouwing van het Kon. Con servatorium voor muziek a d Korte Beestenmarkt, 15.680)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 355