133 DE GLAZEN DER GROOTE- OF ST. JACOBSKERK. schrijven. -) M. G. Wildeman blz. 116. 3) Timareten, blz. 174. De Riemer, blz. 254. men overal van dit de Aartsengel Gabriël Maria de boodschap J) Deze laatste zinsnede zouden wij niet gaarne mede onder- Red. getrouwen gedachtenissen uitreikend levenslustig met zijn ouden valkenier over zijne lievelingsvogels koutend dankbaar den gastmaalsbeker ter eere zijns keizers ledi gend den geest gevende onder de verklaring, dat hij nimmer met ketters dronk”. Hij is ons ook niet minder dierbaar. Hij toch is ten nauwste verwant aan ons Vorstenhuis; het is naar hem, dat H. M. zich bij voorkeur de Gravin van Buuren noemten zijn geschenk is ons dus een bewijs te meer, hoe ons Vorstenhuis ten allen tijde onze goede en vroede stad lief had. Van dit raam alleen kunnen wij met zekerheid den maker aanwijzen blijkens een aanteekening in de Rent- meestersrekeningen 2) luidend 1560. Den XIJ Septembris gecoft van de wed. van Rijck met die stelt dye t glaes van de graeff van Buyren achter tkoer alhyer in den Haege gemaeckt heeft dat patroen van ’tzelve glas en daervoer betaelt IJ XV (3. III. Van het glas van Jan Stalpert van der Wiele is een zeer merkwaardig gedeelte overgebleven. Naar het schijnt heeft men het raam, waarin het glas van Keizer Karei geplaatst was, in verloop van tijd vergroot en daar onder het voor een groot deel ongeschonden glas van Jan Stalpert geplaatst. Naar de beschrijvingen, welke glas vinden kan 3), stelde het voor met uitgespreide vleugelen, aan

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 151