135 DE GLAZEN DER GROOTE- OF ST. JACOBSKERK. van van Jacob Adriaensz. van Montfoort, gezegd v. d. Wiele, zoon en van Maria van kanunniken uit het beroemde portretten bestaan Haagsche kapittel. Rechts beginnend heb ik de volgende kunnen vinden 1. Heer Jan van Cuijl van Gorinchem, kanunnik en pastoor van Maria ten Hove van 1541 1570. Hij voert een veld van keel met omgewende leeuw van zilver, getongd en geklauwd van lazuur; het schild is niet meer aanwezig, maar afgebeeld in het boek van den koster. 2. Mr. Pieter van Diepenhorst, kanunnik in 1541 en 1557. De kop is verdwenen en een vrouwenkop daarvoor in plaats gesteld. Het schild, nog aanwezig, is gequarteerd 1 en 4 van goud met een vogel van sabel en geboord van lazuur, 2 en 3 van goud met twee faassen van sabel. 3. Kanunnik onbekend. Wapen van lazuur met drie kepers van keel. 4. Kanunnik onbekend. Wapen van lazuur met een band van zilver beladen met drie vlinders, in het hoofd links een achtpuntige ster in cirkel. 5. Jan Stalpart St. v. d. Wiele van Arkel. Deze Jan Stalpert was een oudoom van den bekenden dichter en Delftschen pastoor. Een schild van keel met drie palen van vairhet hoofd van goud met verkort St. Andrieskruis van lazuur. 6. Gornelis van Myerop, doctor in de rechten, Heer van Ketel en Spaland, zoon van Mr. Vincent Cornelisz. van Myerop en Maria Ruysch. Deken van het kapittel tot 1556, daarna proost van het kapittel van St. Salvator te Utrecht en Aartsdiaken van het bisdom.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 155