136 DE GLAZEN DER GROOTE- OF ST. JACOBSKERK. van van Brakel, kanunnik, Rijn op het jaar 1524. goud met drie palen van luipaard, 3 van zilver met lelie van keel. 10 worden vermeld bij Hij voert een veld van goud met twee faassen van lazuur vergezeld van acht merletten, geplaatst 3, 2, 3. 7. Kanunnik onbekend. Wapen van lazuur met omgekeerd puntfront van goud met vier faassen van lazuur. 8. Het geslachtswapen van de familie v. Hoogenhouck van keel met drie afgerukte arendspooten van goud, geklauwd van lazuur. Een Hoogenhouck heb ik onder de kanunniken de St. Mariakapel nergens gevonden. 9. Mr. Pieter Zeghers was in 1536 afgevaardigde van het kapittel en werd in 1541 patroon van Naarden. Voert een veld van goud met een keper van keel, het hoofd van sabel met latwerk van zilver. 10. Een veld van sinopel beladen met twee zalmen van zilver en vergezeld van negen herkruiste kruisen van goud met gepuntte voet. Misschien het wapen van Joës vermeld door v. Heussen en v. i 11. Wuytiers, gequarteerd1 van van lazuur, 2 van keel met kop keel met zilveren lelie, 4 van Een kanunnik uit dit geslacht is niet bekend. 12. Heer Nicolaes van Moerkerken wordt in 1555 als kanunnik vermeld. Voert een veld van goud met een rood St. Andries- kruis, beladen met vijf St. Jacobsschelpen. De kop is door een vrouwenkop vervangen. 13. Splinter, gefaast van keel en zilver ieder twee stukken. Kanunnik onbekend. De kanunniken behalve N de Riemer.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 156