i8i Thans het Ministerie van Binnenlandsche Zaken. MEDEDEELINGEN OVER JS-GRAVENHAGE, ENZ. de Spiegel met Graaf Bentinck van Rhoon op de Caste- leny van den Hove van Holland 1) in verzekerde bewaring gebracht. Sedert den 4den Februari zaten zij daar en klaagden dat die verblijfplaats nadeelig voor hun gezond heid was, welke klacht dan ook na onderzoek gegrond werd verklaard. Dientengevolge sloeg het Comité van Algemeen Welzijn den 2isten April voor om het kasteel bij Muiden voor hen in gereedheid te laten brengen, doch de echtgenoote van v. d. Spiegel verzocht daarop dat haar gemaal in vrijheid zou worden gesteld of zoo dit nog niet kon plaats vinden, dat hem dan een geschikt verblijf even buiten den Haag mocht worden toegewezen. Aangezien nu het in gereedheid brengen van het kasteel bij Muiden te kostbaar zou worden, werd besloten de Heeren v. d. Spiegel en Bentinck voorloopig over te brengen in een der vleugels van het Huis in ’t Bosch waar in de eerste dagen van Mei gevolg aan werd gegeven. Ook dit verblijf zou hen niet lang tot gevangenis strekken want in het daarop volgende jaar werden zij naar het kasteel van Woerden vervoerd. Van de Spiegel bewoonde voor de omwenteling een fraai huis op den hoek van het Plein en den Korten- Vijverberg, dat na zijn vertrek door de Franschen tot een militair kleedingmagazijn werd ingericht. In den nacht van 20 op 21 Maart ’95- ontstond ér door een on bekende oorzaak brand in dat gebouw. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat het gebouw weldra in lichte laaie stond en er aan redden niet te denken viel. De Fransche militaire wachten snelden spoedig toe en dwongen een ieder, die naar den brand kwam zien, hulp te verleenen door water aan te dragen of te helpen pompen aan de spuiten. Door deze flink aangewende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 203