186 MEDEDEELINGEN OVER ’s-GRAVENHAGE, ENZ. Vriendelijke mededeeling van Dr. R. Krul. dokter of chirurgijn bij het ter Secretarie behoorden diegenen welke niet aan de Had men zich aanvankelijk gevleid dat na de om wenteling hier tot stand te hebben gebracht deFransche troepen weer naar hun land zouden terugkeeren evenals de Pruisen in 1787, die na de taak, waarvoor zij gekomen waren te hebben vervuld, zich terugtrokken, hierin toonden de Franschen niet de minste lust. Het beviel hun hier zoo goed, dat zij er bleven, wel achttien jaren lang en niet geheel tot ongenoegen der bevolking. Opdat nu de inkwartiering der Fransche troepen geen belemmering zoude ondervinden, richtte het „Comité van Inkwartiering” dysenterie, bloed- of roode loop, bekend staande J), z'ch toenmaals hier te lande veelal tegen het najaar open baarde. Hieromtrent schreef het Hof van Holland bij publicatie van 6 October ’95 de volgende instructiën voor ie. Dat gedurende de eerste drie maanden de aan die ziekte overleden personen binnen twee of drie dagen moeten ter aarde besteld worden. 2e. Dat in de lijkkisten een handvol fijne kamfer behoorde gestrooid te worden en terstond, nadat men het lijk er ingelegd had, moesten gesloten worden, op boete van 25.— 3e. Dat de aan die ziekte overledenen niet in de kerk mochten begraven worden, maar zonder onderscheid van stand of vermogen op het kerkhof Eik-en-Duinen of in de duinen en dat de kisten minstens twee voeten dieper dan gewoonlijk in de aarde behoorden te staan. 4e. Dat ook attestatiën van aangeven van overledenen overgelegd te worden van „loopziekte” bezweken waren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 208