i87 MEDEDEELINGEN OVER ’s-GRAVENHAGE, ENZ. bij publicatie van 27 Mei ’95 een waarschuwing tot de ingezetenen, die hun woningen gedurende het zomer seizoen tijdelijk verlieten om iemand voor het toezicht in die huizen aan te wijzen, teneinde zorg te dragen voor degenen die er ingekwartierd zouden worden, en dat wanneer men van de inkwartiering ontslagen was de billetten bij de Commissie moesten worden terugbezorgd. Bij het ingebreke blijven van een en ander zouden de inkwartieringskosten op de bewoners der verlaten huizen worden verhaald. Daar de Municipaliteit wellicht begon in te zien dat de Fransche troepen niet voortdurend bij de ingezetenen onder dak konden blijven of wel misschien wegens de onaangenaamheden die daaruit voortvloeiden, liet zij bij publicatie van 6 September ’95 afkondigen, dat die inkwartiering had opgehouden. Den officieren zouden in het vervolg kamers worden aangewezen en de onder officieren en minderen worden gekazerneerd. Groote offers vorderden de Fransche broeders voor hetgeen zij gedaan hadden tot be vrijding der Bataven van het juk van Oranje en van de Aristocraten. Bovenal de voortdurende requisition drong de vertegenwoordigers van het Bataafsche volk om het plan eener alliantie met de Fransche Republiek te verwezenlijken. De onder- handelingen daartoe werden weldra bepaald en aange vangen zij waren van langen adem want de Fransche voorwaarden waren zeer hard. Tot afdoening der zaken kwamen Rewbell en Sieyes, afgevaardigd door het Comité van Algemeen Welzijn te 's-Gravenhage, alwaar ’s lands onafhankelijkheid werd erkend, ten koste o. a. van de storting van honderd millioen gulden, alsmede dat voort aan 25000 Franschen in dienst, door ons uitgerust, gekleed en gevoed zouden worden. Dit tractaat van vrede en alliantie tusschen de Fransche

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 209