192 1) Dit buitengoed behoorde toenmaals aan den Graaf van Bentinck, Heer van Rhoon en Pendrecht. MEDEDEELINGEN OVER ’s-GRAVENHAGE, ENZ. korpsen, om het hangend geschil tusschen hun troepen uit den weg te ruimen, bracht de zaak tot een schikking, waarna de twist werd afgedronken en de rust voor goed hersteld was. Voorts kon de residentie ook beschikken over een nieuw georganiseerde burgerwacht, welke den 24*“" Maart ’95 voor ’t eerst in de Maliebaan paradeerde. Haar uniform bestond uit een blauw lakensche rok, wit vest, zwarte korte pantalon en zwarte kousen, schoenen met zwarte strikken en den hoed versierd met een drie kleurige cocarde. Op genoemden datum verrichtte dit korps evolutien voor de vertegenwoordigers van het Bataafsche volk, van het Hof van Justitie, de Munici- paliteit, de Commissarissen der Nationale Conventie, benevens eenige Generaals en Stafofficieren. Nadat deze Burgerwacht de eed was afgenomen werd haar door de Municipaliteit een vaandel aangeboden waarop de Holland- sche maagd met den Vrijheidshoed prijkte benevens de zinspreuk „Vrij leven of dood”. De kommandant van het korps ontving een eeresabel met verguld gevest ten geschenke, terwijl hem nog bovendien, alsook den Majoor, een driekleurige panache werd aangeboden. Een maand later, den 22sfcen April, maakte een deta chement van dit vaderlandslievende korps zich ver dienstelijk door het weghalen van een tweetal stukken geschut uit een koetshuis op de Buitenplaats „Zorgvliet” J) welke in het zoo veelbewogen jaar 1787 het Genootschap van Wapenhandel waren ontnomen. Toen deze beide veldstukken met de kruitwagens en toebehooren voor den dag kwamen, werden zij tusschen de gewapende burgers

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 214