HET ’s-GRAVENHAAGSCHE TUCHTHUIS. 2l6 XII. Sal niet vermogen eenige lakayen ofte ongesiene luijden in te laten nochte oock veel volcx; 't effens ende van een yeder voor sich niet meer affvorderen als twee spreecken ofte yets, wat het oock sonde mogen wesen> aen haer over te leveren, ten sij alles ende ’t elckens met voorgaende consent ende visitatie, is ’t noot, van de officiers daer toe sullende werden gelast. Telckens ende soo menichmael aende poort van ’t voorss. huijs sal werden gedopt ofte gecloncken, sal hij selffs in persoon de voorss. deure moeten open doen, (alvorens door de tralie gesien ende kennisse genomen hebbende wie der gedopt ofte gecloncken heeft) ofte door sijn vrouw doen openen ende sluijten ende sal bijsonder- lijck ende naeuw opletten dat bij yeder persoon comende om ’t voorss. huis te besien alvorens tot hetselffde te werden geadmitteert, in de busschen daertoe gestuit, inne steecke voor den armen eene stuijver. XIV. Sal opten avont van deken dach pertinent ende naeuw ondersouck doen binnen alle plaetsen ende vertrecken van het werekhuijs op het vuijr ende licht, als mede off geen van de tuchtelingen op dien dach eenige gereet- schappen tot uijtbreecken uijt hetselffde huijs mochte sijn toegebracht, ende deselffde vindende, naer voorgaende kennisse, dienaengaende gedaen, aen Burgem1'™ ofte Regenten van ’t voorss. huijs, sich in dier vougen daer- inne hebben te gedragen als d’ordre van dengeenen aen wien hij sich hadde geaddresseert sal mede brengen. XIII.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 239