i6 HET HUIS VAN JOHANNES WTENBOGAERT. rina Sprong haer vervorderde omme de actie, die haer ende hare voorss. dochter totte voorss. huysinge ende erve uut crachte van de voorn, gifte van Sijne Extiewas competerende, te coop te bieden aen seecker persoon, d’welcke van meeninge was t’avont of morgen herberge te houden, waer duer alsoo hij suppliant ten regarde van sijne huysinge, daer naest gelegen, seer soude wesen gelncommodeert; soo hadde hij suppliant selver geraden gevonden omme mette voorn. Cathalina Spronck ende haer dochter in onderhandelinge te treden ende van de selve hare voorss. actie te coopen, breder blijckende bij den contracte daervan zynde; versoeckende daeromme an de voorn, van de Reeckeninge (dewelcke de dispositie van de voorss. huysinge ende erve es toebehoorende), ten eijnde dezelve gelieven zoude de voorss. handelinghe te approberen, ende dijenvolgende te accorderen, dat hij Sup pliant ende zijne huijsvrouwe Maria Petitpas, de voorss. huijsinge ende erve naer de doot van de voorss. weduwe van Hans Gijsbertss, trompetter, zullen moegen aenvaerden ende haerl. beijde leven possideren ende gebruijcken, mits dat zyluijden te vreden waeren in conformite van voor- gaende ordre deser camere, aen de erfgenaemen van de zelve weduwe alsdan te betaelen de somnte van twee hondert vijftich ponden van XL grooten ’t pondt over de verbete- ringe ende reparatiën bij haer in dezelve huysinge gedaen. Soe eest dat de voorn, van de Reekeninge, naer voor- gaend schriftelijck advijs van den Rentmeester Generael van Noorthollandt, Pieter Bor, zonder te letten op de expectative gifte van Zijne Extle aen de voornoemde Cathelina Sprong ende haer dochter van de voorss. huysinghe ende erve gedaen, ende veel min op de handelinghe bij den Supplianten mitte selve Catheline Sprong ende hare dochter aengegaen den voorn. Sup pliant ende zijne huijsvrouwe Jouffrouwe Maria Petitpas

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 26