HET ’s-GR AVENHAAGSCHE TUCHTHUIS. 253 Monsieur, Pardonne nous monsieur si nous prenont la liberté de vous addresse la présenté ce pour vous prier en grace comme notre ouvrage est devenu si faible de pouvoir obtenir 2 florruin de notre réserve pour la fète du Roi, comme nous somme habituer d’avoir a Leyden une gratification pour ce jour la; nous esperon Monsieur que votre bonté accordera a notre demande Monsieur, Nous somme avec le plus profond respect votre tres humble et tres obeisent Prisonniers. naar Leiden gevoerd maar ook daar was al een voorraad opgeslagen van 95, zoodat zij tengevolge van te weinig ruimte maar ook tengevolge van ontstane moeilijkheden en bedenkelijke handelingen werden overgebracht naar den Haag. 9 Juli 1832 zaten er nog 57, die weder naar Leiden werden getransporteerd daar in die gevangenis weer plaatsen waren vrijgekomen, terwijl al drie dagen te voren daarheen 42 man waren opgezonden. Deze verplaatsing had ook voor een groot deel haar reden in het uitbreken van de Cholera, waartegen men allerlei maatregelen nam. De Hoofdcommissie belast met toezicht op alles wat daarop betrekking had, liet zich nauwkeurig inlichten en vroeg b. v. naar de verpleging en het aantal der gevan genen dit laatste bleek toen 183 te zijn. De Belgen werden bezig gehouden met allerlei werk maar verdiende daarmede niet genoeg om feestjes te organiseeren, zooals blijkt uit een hiervolgend schrijven van 16 Augustus 1831 aan den heer de Bije, den President der Commissie van Administratie.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 276