270 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. Prinsterer (1801). ’s lands drukkerij De volgorde waarin de verschillende perceelen hier staan opgegeven, is ontleend aan het Register der Ver pondingen over 1734; in welk kohier een verbeterde J) Baron Wilhelm Frederic von Trebra tr. 5 Januari 1784 Henriette Quarles geb. te Voorburg 22 Januari 1760, dochter van Mr. Willem en Louise Henriette van Wijhe. Genealogie Quarles. M. S. Hoogen Raad van Adel. Sluis, (1785). Fredrik Wilhelm, baron van Trebra, kol. der infanterie en majoor van het regiment Holl. guardes te paard (1785.) Francois Cornelis, baron van Aerssen van Sommelsdijk (1786). Mr. Adolph Cau, secretaris van den Hove van Holland (1788). Mr. Johannes van Rosevelt, oud raadsheer in den Rade en Leenhove van Vlaanderen (1790.) George Fredrik Alsche, agent der stad Bergen op Zoom (1794). Vrouwe Magdalena Jacoba Haga, wed. Johan Patijn, burgemeester van den Haag (1796). Johannes Sieberg, gouverneur en commissaris-generaal van Ned. Indië (1803). Mr. Guillaume Groen van Willem Carel Vosmaer, directeur van (1810). Jhr. H. J. Caan, staatsraad in buitengewonen dienst (1834) en meer anderen. De hierachtervolgende lijst Voorburgsche buitenverblijven en uit de transportregisters en van de eigenaren der huizen is overgenomen aangevuld uit de kohieren en omslagen der ordinaris verponding; de gaarboeken kohieren van den ioen, 2oen, 4Oen, rooen en 2ooen penning; rekeningen straatgeld; kohieren van de huizen en landen; register der morgentalen en register van het brandgereedschap. Het was moeilijk juiste gegevens te verzamelen, daar zelden de naam van de hofstede ver meld wordt; zoodat men door vergelijking of uit belen dingen den bezitter moest trachten uit te vinden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 293