VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 272 Boelhuisboek, rechterlijk archief. zienlijke partij elzen, iepen en populieren. x) 24 Mei 1628 vinden wij in het kohier der ordinaris Verponding aan- geteekend: „Jan Philipps Weduwe, die gebruijckt van jouffrouw Maria van der Leeuw, wed. wijlen Jr. Johan d’Uttenhaghen, geseyt de Myst, zekere woninge ende landen, genaempt DuvesteijnJ’. West Duyvesteyn, ter grootte van 26 morgen 1 hond, kwam hierna aan Jhr. Diederik, die de woning in 1687 aan Cornelis Janss Ammerlaen verhuurdeOost Duyvesteyn, eigendom van Jhr. Johan, werd eerst verhuurd aan Pr. Corn. Veen en in 1690 aan Louris Lenartss Hos. Hare uitge strektheid besloeg 26 morgen. Mevr, de Vaal erfde in 1701 beide woningen, waarna zij ten deel vielen aan Mr. Caspar Clotterbooke, die West Duyvesteyn den 25 Oct. Mr. Abraham de Back overdroeg. Deze ver- Joan Eusebius Voet het heeren- en boerenhuis met 28 morgen 2 p. In 1751 aan kocht 2 Juni 1767 aan huis, stalling, plantagie land voor de luttele som van 9843 gld. 18 st. 1816 kwam de bezitting weder onder den hamer toen zij door Maria van Rijn aan Jhr. Abraham Suasso da Costa van de hand werd gezet. Daarop kwam de woning in handen van Mr. Daniël Willem Abraham Patijn, be waarder der hypotheken in den Plaag en Vrouwe Theodore Francoise Patijn, Wed. Daniël Pietermaat. Des tijds besloeg zij eene uitgestrektheid van 25 bunder, 54 roeden, 75 ellen. Dichtbij den heerenweg tusschen Duivesteijn en de landscheiding bevond zich de zoogenaamde Elsberg, een heuvel van vermoedelijk Romeinschen oorsprong, met elzenboomen beplant, waarheen de processie uit de kerk zich begaf. Bij het afgraven van dezen heuvel op last van Jhr. Diederik d’Utenhaghe, werden eenige penningen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 295