274 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. zuidzijde van den heereweg gelegen, werd door Johanna van Telshout, wed. van Mr. Adriaen van Assendelft, ad1, ’s Hofs van Holland en schepen van den Haag op 6 Jan. 1657 voor ƒ3750 aan Cornells Schenck verkocht, waarna zij 19 April 1666 met nog een naastgelegen huis door diens weduwe Sara Bloemers, inmiddels her trouwd met Bruno Nanson, met inbegrip van meubilair en tuingereedschap, getaxeerd op ƒ300. samen voor ƒ6300.— werd afgestaan aan den secretaris van de Camer van de rekeningen van de Staten van Holland Mr. Frederik Pauw, die de oude huizen deed af breken waarna een fraai gebouw in de plaats kwam. Op 3 Febr. 1672 werd de nieuwe hofstede met erf, tuin en boom gaard, met inbegrip van 7 hond land van Jonkvr. Margareta Kant, wed. van Mr. Frederik Pauw de Bie en Mr. Joost van Leeuwen aangekocht voor den prijs van ƒ9500 door Andries de Visser, koopman te Leiden. In de nabijheid van de voormalige buitenverblijven „Essesteijn” en „Damsigt”waarvan de boerderij en het warmoeziershuis alleen overgebleven zijn, ligt het eens zeer uitgestrekte landgoed „Leeuwesteijn”vroeger in het bezit van het geslacht van Alckemade, leenroerig aan den huize van Wassenaar. Reeds in het begin der i5e eeuw wordt van deze hofstede melding gemaakt. Kerstant v. Alckemade, stichter der kapel te Veur, was in 1459 eigenaar. Zij bleef twee eeuwen in diens geslacht. Door Jhr. Christiaen van Alckemade, gehuwd met Vrouwe Magdalena van Egmondt van der Nijenburch, Heere en Vrouwe van de vrije heerlijkheid van Waalwijk, werd op 21 Juni 1660 een tot de plaats behoorende woning ver kocht, staande op 2 morgen leenland met nog 18 morgen land aan de Noordzijde van Voorburg gelegen, aan den Rotterdamschen koopman Henrick de Haes voor de som van 19.400.De bewoner in 1689 Jhr. Johan werd

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 297