3°+ VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. bij de doopplechtig- door Ds. Jacobus de 1) Mr. Adriaen Boey, j m., geb. te Rotterdam, won. den Haag, was op 7 April 1750 op attestatie van den Haag en Leiden, met Jonkvr. Hatze des Tombe, j.d., geb. te ’s-Hertogenbosch, won. te Leiden, gehuwd. Willem Bilderdijk met zijn vrouw Catharina Rebecca Woesthoven mede getuigen waren bij de geboorte der twee lingen Willem Theisterbandus en Rebecca Odilda, wier ouders Cornelis Siliakus en Catharina Rijwege, met de echtelieden Bilderdijk aanwezig waren heid, welke op 27 Maart d. a. v. Rijk verricht werd. Een huis aan de noordzijde van de Heerestraat, waar „de Buys" uithing, had in 1602 als bewoner Arien Arensz. Floren. In 1651 werd het huis geheel ver nieuwd en een kaatsbaan gemaakt; daarop werd Lenaert Cornelisz van Swieten eigenaar. Bij het leggen van de nieuwe straat in het Westeinde (zie aant. bij Hof- wijck) in 1658, gaf de looze eigenaar een vrijwillige bijdrage: „Lenaert Corn, van Swieten over tgeen by hem was belooft de som van 16 gld.”, welk bedrag hij evenwel terug ontving voor vertering door schout en gerechten bij de aanbesteding der straat gemaakt; alsmede door de levering van pinten bier, waarmede straatmakers en arbeiders hunnen dorst leschten. Zijn zoon, Jan van Swieten verguldde in 1678 den naam. Door Gerrit van den Bergh werd het huis in 1765 geheel verbouwd. Eveneens aan de noordzijde van de heerestraat bevond zich het Wapen van Nassau” hetwelk door de wed. van Mr. Pieter Pijll op 13 Juli 1635 voor 2200 gld. aan Jannetge Goossendr. van Vliemen werd verkocht, als mede het huis „de Bonte Os” waarin in 1786 Vrouwe Hatze des Tombe, wed. Mr. Adriaen Boey, tevens eigenaresse van „Eynddorp”woonde. Naast dit erf lag een groot

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 328