VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 305 20 Zijn dochter Christoffelina Breeman van St. Lysbetspolder, Vijffgorzen en Melissant, huwde 19 Maart 1678 met Mathurin Blandin de Duchesne, Capt. en Commandant van de dragonders van Zijn Extie den grave van Nassau ende desselfs hoffmeester, geb. te Rhine in Bretagne. huis met tuin en boomgaard, hetwelk 27 Aug. 1697 door Vrouwe Anna Vereist, wed. Jonkheer Diderik Breman, heer van St. Elisabethpolder, Vijffgorzen en Melissant, aan Hugo de Brauw, kolonel van een regiment infanterie werd verkocht. Deze woning welke hij 5 jaar te voren van de erfgen. van Mr. Pieter v/d Dussen te Delft voor 3700 had gekocht, was hem 14 April 1674 opgedragen door Johannes Rampius van Swieten voor f 3500. Niet lang had de nieuwe eigenaar evenwel genot van zijn rust, reeds den 12 Febr. 1698 werd zijn vrouw Philipote Hessels weduwe. Wederom komen wij door de volgende aanteekening in het Memorieboek tot de wetenschap dat een der alleroudste huizen is „de Engel," gelegen over de kerk: 1435 „Item op Voppo Dircxz. woeninghe tyen scellinck goet gelts”. Blijkens de ter zijde gestelde aanteekening bij de renten van den H. Geest: is dit „Den Enghel in ’t dorp”; terwijl in 1438 voorkomt: „Claesgen in den Enghel op twee cameren”. Jan Cornelisz. de schout van Voorburg, overleden 31 October 1530, woonde daarin in 1512: „Op ’t huys in den Enghel Jan Cor nelisz. de schout van Voorburch de kerck XX sc.”, welke schenking hij deed onder beding van het doen van getijden. Als eigenaar in 1573 wordt ons genoemd „Corn. Cornelisz. in den Enghel” en het kohier van den 100“ penning van 1597 zegt het volgende: „Willem Cornelisz Cortwil bruyct een huys met een earner daeraen, die verhuyrt wort, hem toebehorende: hem generende met weinic lantnerinek ende voort met aerbeyen”, voor

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 329