VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 3°7 v. Baerle overleed in 1701den ioen Nov. werd zijn lijk naar Delft overgebracht. Door den procureur Hoogstad werd zijn meubilair geveild hetwelk een som van f2168.— opbracht. Zijn zoon Constantijn verkocht 11 Mei 1715 aan gemelden procureur Mr. Leonard Hoogstad l/6 Part en een huis aan de zuidzijde der Heerestraat. autoriteiten overhoop te hebben gelegen, want de Rekening v/h straatgeld over 1702 —1708 vermeldt het volgende „Be- taelt aan den procureur Leonard Hoogstat desomme van een hondert veertigh guldens in voldoeninge van syn declaratie, die hij tot lasten van ’t ambagt van Voorburgh te spreeken hadde, wegens verdient salaris ende verschoten penninge in haar saecke op ende jegens Mr. Constantyn van Baarle ende meer andere, i) Op 15 Mei 1702 werd het huis te Poort en het kleine huis publiek verkocht. Het groote huis ging over aan dokter van Deventer en het kleine huis aan Jan Cuyper. In 1757 zien wij als eigenaar Francois le Comte, „het grootste huys in 1756 geamoveert”. Johan Mennink bewoonde in 1797 het perceel, waarvan een gedeelte was afgebroken. Nog lag ten zuiden van de Heerestraat in 1558 een huis genaamd de „Sevenstar” waarop door de eigenaars van de hofstede te Werve een erfpacht was gevestigd, welk huis op n Juni 1644 door Warrebout Walravenss., gehuwd met Oude Maertge Jansdr., eerder Wed. van Bruyn Adriaenss. Schenck, aan Franciscus van Halewijn heer van Werve voor f 3500 werd verkocht; alsmede het huis genaamd „Rustenburgh”hetwelk in 1777 aan Maurits Cornells de Waall van Lexmondt toebehoorde, en dat afkomstig was van wijlen Vrouwe Aletta Johanna de Waall, douairière Johan Theodor, baron de Friesheim, mede eigenaresse van „Waalhoff”Van 5 18 Aug. van dat jaar werd haar inboedel verkocht. In 1702 was bewoner van de huizinge, genaamd het „Voorhoff” de secretaris

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 331