VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 310 Onder de lijst van de huizen in het dorp vermeldt het kohier van den ioen penning van 1565: „Joncker Johan, heer van Wassenhoven, heeft een huys ende erf mitten bogaert. Item noch gecoft van Allert Dierts een huys. Noch een derdendeel van Jacob Tielmans huys”. Vervolgens in ’t kohier van den 100"1 penning van 1569: „De huysinghe daer de heer Van Wassenhoven in plach te wonen, welcke huysinghe ende erff in arreste genomen is van weghe SijneCo Ma1”. De eerste bijeen komsten der hervormden werden in 1565 op het huis Wadding of Cobel onder Voorschoten gehouden. Sinds dien hadden aldaar of op de Binckhorst meerdere ge heime samenkomsten plaats. De verboden vergaderingen cjuurden evenwel niet lang, men telde verraders onder de eedgenooten. Christiaen van Waerd, president van den Hoogen Raad en Zegerus van Wassenhoven, raads heer, een bloedverwant van Johan, werden door het Hof gezonden om een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Johan van Wassenhoven, heer van Ammers, „doctoor in beyde rechten” was een der eerste slachtoffers. Volgens het kohier van den ioen penning van 1561 bezat hij te ’s-Gravenhage aan de oostzijde van het Noordeinde eveneens een huis. Daniël van Alphen, Secretaris van den banne van Stompwijk, gehuwd met Tanneken Deramont, droeg 8 Aug. 1659 aan Vrouwe Wilhelmina van Kyffhouck, Vrouwe van ’s-Gravenambacht, Kyffhouck, enz. een huis, tuin, stalling en zomerhuis voor f 9000 op, hetwelk gelegen was in de Heerenstraat en van wien het 2 Nov. 1660 over ging aan Mr. Johan Wierts, Raad ordinaris en Raad van Brabant, ten behoeve van zijn schoonvader Jaques Jordaens voor f 6550. Op 13 Juni 1662 werd door Wierts van Dirk Meerman, ridder, oud-burgemeester van Delft, in den name derzelver stad, als ambachtsheer van Voorburg

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 335