3i6 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. en Valken- 20 stuuvers, verschijnende op Voorschoter- burger marcten.” Het schijnt dat Constantijn de erfpacht van 20 stuivers ’s jaars, staande op het door hem van Cornelis Claes Nestman gekocht stalhuis, niet op tijd heeft betaald, ten minste op 22 Aprii 1659 werd hem eene insinuatie tot betaling gedaan. De erfpachtsbrief dd. 30 September 1511 welke in deze insinuatie wordt aangehaald, luidde als volgt „Erfpachtsbrief van een stuk land, groot 11 hont, ge legen binnen de limieten en bepalingen van de landen, behoorende tot den huize van Werve of Voorburgh, belend ten westen Dirck Jan Backer, nagemeld, ten zuiden de Vliet, aan het noordeinde „de Lytwegh” bij den molen, ten oosten het land en erve van Jacob van Mathenes, gebruikt wordende door Andries Hendricxksz. gegeven door Jacob van Mathenesse aan Dirck Backer, tegen een canon van 20 stuivers jaarlijks, verschijnende op Voorschoter- en Valkenburger markten en onder m.a. conditiën, dat indien de „Lytwegh” bij de Molen „gestopt ofte bij iemanden beleth ofte te niet gedaen wort”, Jacob van Mathenes en zijn rechtverkrijgenden een overweg hebben zal over het voorgemelde in erfpacht gegeven erve tot aan den heerweg, en wel aan de westzijde van dat erve daar de hoflaan gelegen heeft. „Middenburg” is waarschijnlijk in 1638 nieuwgebouwd door Pieter Wilhelmus Nooms, heer van Aerlanderveen. De bij het huis behoorende 2]/2 morgen teelland werd geleidelijk in bosch herschapen. Het huis was in de verponding gesteld op 9 gld. en 10 stuivers. Op 12 Aug. 1662 was hem door Jhr. Johan Theodoor de Mortaigne, zoon van Casper Cornelis de Mortaigne, generaal in Zweedschen dienst nog opgedragen een tuin en warmoes- land groot een morgen voor f 3675 waarmede hij zijne

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 341