324 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. I In een dier gevels, vlak tegenover de Koninginnelaan, de vroegere Molenlaan naar den Westmolen, is de naam „Redenburg" aangebracht. Oorspronkelijk was aldaar een scheepmakerijin 1658 woonde daar Corn. Dirxz. van Rijn, erfgenaam van Dirck Claesse van Rijn. Het huis, was in 1632 nieuw gebouwd. 6 Juli 1700 kocht Willem van den Burg voor 1400 de zaak, waarna in 1709 Maerten van Veen eigenaar werd. In 1783 vinden wij bewoonster Rachel de Loo, Wed. van Mr. Jacob van de Kasteele, Vroedschap van den Haag, die de inmiddels, aangelegde buitenplaats voor ruim 14000 aan Mr. Nicolaas Beeldemaker uit Rotterdam verkocht. Ook de overplaats behoorde tot dien koop. In 1784 werd een koetshuis met stalling gebouwd. Bij het overlijden van Beeldemaker werd de buitenplaats met, zooals de omschrijving luidde: „aanzienlijk hoerenhuis, tuinmanshuis, koetshuis en stalling, tuin, boomgaard, bosch, goudvisschen- kom en koepels, ter grootte van 3 morgen 145 roeden publiek geveild en werd 1 April 1813 Petrus Mattheus van der Kun uit Rijswijk eigenaar. In 1816 vinden wij de plaats geboekt ten name van Jacob Carel Willem le Jeune, controleur der dir. belastingen te ’s-Gravenhage en in hetzelfde jaar Jhr. Pieter Nicolaas Quarles van Ufford, lid van de ridderschap van Holland te Haarlem, terwijl in 1825 als eigenaar van een heerenhuis met tuinmanshuis en koepel, de stalling was intusschen afge broken, Jan Jacob van der Sande voorkomt. De laatste door mij aangetroffen eigenaar was J. J. Schuply in 1846. „Fonteynenburgh" een buitenplaatsje aan de overzijde van Doeslust gelegen, werd sedert 1641 bewoond door Anna van Lockhorst, Vrouwe van Bennebrouck en van Oosterlee, weduwe van Nicolaas Pauw. Zij kocht het van Lenaert Adriaensz. van Eyck, scheepmaker voor f 3000. Op 18 Maart 1680 werd het huis door Johan van Reygers-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 349