In VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 335 deze Vriesen eigenaresse er van was en hiermede den naam aan de plaats heeft gegeven. In 1435 woonde blijkens het Memorieboek in het huis, „Gheryt die Wolf” en in 1512 komt nog voor: „Op ’t huys an de bregge, ende besprack 1) 7 Dec. 1784 was door haar een belangrijk gedeelte van het hout verkocht, en den grond in weiland omgezet. De dochter Vrouwe van vader Joost Coenraad Bosch, buitenplaats ter grootte van de som van f 8700 aan van Bergen-op-Zoom. bestaande in heerenhuis, stal, koetshuis, tuinmanshuis en koepel, geboekt op naam van de Wed. Alsche, geb. Wassen- bergh. De staatsraad Jhr. H. J. Caan, vereenigde in 1828 de plaats met Arentsburch. Tot voor korten tijd was het eens vermaarde Hoekenburch uitspanning, koffiehuis en pensionthans is het verdeeld in strooken bouw terrein, zoodat te vreezen is dat ook het schoone bosch eerlang zal worden gesloopt. Op de plaats, waar „de Nieuwe Tol was 1684 overgedragen aan den lakenkooper Johannes Moll uit den Haag, welke haar vergrootte tot 7 morgen, 4 hond land. Volgens het kohier der Verponding zien wij in 1709 als eigenaar Mathias Bosch, Agent van den koning van Groot Britannië. Daarentegen zouden hem blijkens het Register der Transporten eerst op 4 Dec. 1722 voor 361.24 1/ s part en daarna op 28 Jan. 1728 nog 16/ih parten door de erfgenamen Offenbergh zijn opgedragen. van Mathias Bosch, Anna Geertruy Jacoba, Bunschoten, erfgename van haren groot- verkocht in 1794 de 9 morgen, 3 hond voor George Fredrik Alsche, agent J In 1805 stond de bezitting, Vriesen”, Burchvliet” of gelegen, stroomt nu de Vliet. Bij de vaartverbreeding in 1891, is de weg waarop het huis, sedert tot bleekerij ingericht, afgegraven. Niet onwaarschijnlijk is het dat het geslacht de Vriese, op of Vryese gewoond heeft, of althans van was en hiermede den

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 360