VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 339 Jhr. Johan Anthony van den Kerckhoff, j. m. huwde blijkens het Reg. van Huwel. zaken op attestatie 25 Juni 1684 met Margriete van der Kamme j. d. -) Volgens ’t Doopboek werd hij 7 Juni 1673 gedoopt en was zijn vader Jhr. Johan Bartrand. Uit zijn huwelijk met Anna Maria Boomhouwer, had hij een zoon Jan Bertram genaamd, die 24 Juli 1718 werd gedoopt. 3) Gehuwd met Maria Kerb}', uit welk huwelijk: Francina Hendrietta, gedoopt 3 November 1754. Telegrafie Pop, wiens vader het huis had gehuurd, bracht er een deel van zijn jongelingsjaren door. Westenburch” aan de Haagsche Schuitkade, nu tot fabriek van verduurzaamde levensmiddelen ingericht, werd in 1632 op de plek van het afgebroken huis van Jacob Wouters en den notaris Lenaerdt Kettingh door Dr. Henricus del Moll, een bekend Voorburgsch geneesheer, gesticht. Hierbij werd in 1658 een naastgelegen huis aange trokken, waardoor tevens de tuin vergroot werd. In 1669 kwam het huis in handen van kapitein Quiryn van den Kerkhoff. Door de weduwe van diens zoon Johan werd Westenburch in 1716 overgedragen aan den kolonel Jhr. Johan Bertram de Mortange 2). Anna Maria Boomhouwer, zijne weduwe verkocht in 1735 het huis voor 4600.— aan Anna Houttuyn, die het vijf jaar later weder overdeed aan Jan Lodewijk Gaill te Rotterdam. Claudius Anthonius Lormier, J ontvanger der verpondingen te ?s-Hertogen- bosch, kocht in 1750 het buitentje; het daarop staande huis werd door hem afgebroken en een fraai nieuw huis kwam daarvoor in de plaats. Daarop verkreeg Vrouwe Johanna Lucia van Meel, Vrijvrouwe van Oosterwijk en Vrouwe van de Groet het buiten voor f 5000.— waarna in 1778, in welk jaar haar inboedel werd geveild, Mr. Davidt Foodt de woning, met koetshuis en tuin aankocht voor de som van f 5050. 6 Juni 1783, kwamen Adriaen le Maitre en Johannes van der Loo in bezit van het

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 364