VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 345 op het gebouw gevestigd. „Item op die Binckhorst twintych scellinck” A° 1435. Nog renten van de prebenden: „Item in den eersten op die Binckhorst thien scellinck die Ghysbrecht van den Binckhorst besprack.” Dirk van Zwieten, neef van Gerrit Pieterz. van Poelgeest, kannunnik van St. Pancraskerk te Leiden, werd er in 1435 mede verlijd. Aan de door zijn bloedverwant in genoemde kerk gestichte vicarie, schonk hij 8 morgen land, een Engelsche nobel jaarl. rente en nog een stuk land onder Katwijk. Bovendien stichtte hij in 1461 zelf een vicarie, die hij tot tweemalen toe, rijkelijk begiftigde. De griffier van den Hove van Holland, Dirck Poes Zybrantsz, gehuwd met Catharina Hodenpijl Jansdr., die den naam van den Binckhorst bij den zijnen voegde, werd daarop eigenaar. Hij overleed 1471 des Vrijdags na St. Michiel. In 1512 besprak Ghysbert van den Binckhorst aan de kerk te Voorburg 1 kar. gulden en aan de pastorie 5 kar. gulden, onder beding van het doen van getijden. Vrouwe Johanna van den Binckhorst liet in 1563 de bezitting na aan haren neef Lodewijk, rekenmeester van ’s-Gravenhage, meesterknaap van de houtvesterij van Holland, ambachtsheer van ’s-Gravenzande en kastelein op het slot Honselersdijk, gehuwd met Elisabeth van Rapenburch. Hij behoorde tot de hervormden en nam deel aan hunne bijeenkomsten. Diensvolgens in 1568 verbannen, werden zijne goederen verbeurd verklaard. In 1576 teruggekeerd zijnde, werd hij wederom in zijn functie hersteld en vervolgens tot rekenmeester van den J) Heer van Endegeest. Bij den kruistocht naar het heilige land ontving hij den ridderslag op het heilige graf. Op weg naar het vaderland, tien dagen later, overleed hij echter in de maand Juli op Xm Martelarenavond van het jaar 1452.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 371