346 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. i) Jhr. Jacob Snoeckaert die in Dec. 1643 met Anna van Paffenrode getrouwd was, uit welk huwelijk hij een dochter had Anna Wilhelmina, die 4 Dec. 1644 gedoopt werd, huwde waarschijnlijk voor de tweede maal 8 Nov. 1682 met Jonkvrouwe Machtelt Adriana van Renoy, Vrouwe van Berckel, won. in den Haag. Haag benoemd. Na een werkzaam aandeel in den opstand tegen Spanje genomen te hebben, overleed hij reeds in 1582 zonder nakomelingschap na te laten. Inmiddels was het kasteel in 1563 aan de familie Snouckaert gekomen, die het tot 1678 in eigendom hebben bezeten. Door aanhuwelijking kwam het aan Jhr. Willem van Nobelaer, heer van Kerckwerve, zwager van Jacob Snouckaert. Op de Binckhorst woonden tevens de echtelieden Pieter van Staeckenbeeck „geweldige van de Generaliteijt” en Anthonette van Banchem die beiden op genoemde hofstede overleden. Op 6 Dec. 1663 werd door hunnen erfgenaam Mr. Johan van Banchem, oud burge meester en schepen te ’s-Gravenhage aangifte hunner nalatenschap gedaan. In 1690 verkreeg Jhr. Henry du Vernet, heer van Lavallé, gehuwd met Anna de la Chevallerie, den eigendom. Een vermogend Rotterdamsch koopman Johan Huyman, gehuwd met Maria Timmers, bewoonde het in 1727, die het sterk vervallen slot liet restaureeren en doordien het zware bosch in den loop der jaren grootendeels ge sloopt was geworden, het terrein met jong hout deed be planten. In 1734 wordt het omschreven als een buitenhuis, bouwhuis en tuinmanshuis met 36 morgen 3 hond land. Na den dood van den bewoner Mr. Isaac Johan de Roy, gehuwd met Catharina van Half-Wassenaer in 1796, verkochten de curateuren de bezitting aan Jacobus en Pieter Willem Wouters. In 1764 was het bosch voor een groot deel omgehouwen en in 1784 had weder een

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 372