V00RBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 347 de Broeksloot, een woning, groote houtverkoop plaats gehad. Deze gebroeders waren met Jacobus Staats van Hoogstraten, welke laatste in 1791 ook den eigendom van Rusthoff had verkregen, o.a. in 1797 ieder voor '/n part, voor de som van f 19000. eigenaars geworden van een huis aan de N Z. van het Plein te ’s-Gravenhage, vvaarin later de „Witte Sociëteit” werd gevestigd. Het beneden gedeelte werd aan Commis sarissen dier Sociëteit voor ƒ1200. ’sjaars verhuurd; terwijl een der beide gebroeders Wouters het bovenhuis bewoonde. Ten slotte verkreeg de notaris Hendrik Swaan, voor malig commissaris van de domeinen en der algemeene likwidatie te ’s-Gravenhage in 1804 den eigendom. Intus- schen vertoonde het huis allerlei gebreken en riep dringend om herstelling. Hoewel door Swaan al wat bouwvallig was gerestaureerd werd, verloor het daarbij veel van zijn oude ge daante, aangezien de restauratie in den smaak van dien tijd geschiedde. In 1834 werd het goed met slooping bedreigd. In vier perceelen geveild, kwam het huis op 17 Juli 1839 in handen van Franciscus Binkhorst te Aken, en wiens bezit het nog in 1846 was. Daarna ging het over aan den heer de Jong, in wiens familie het geruimen tijd is gebleven. Nu is het sterk in verval en wordt het door diverse gezinnen bewoond. Geruimen tijd prijkende met den weidschen naam Café-Restaurant, is het thans tot speeltuin ingericht. „Bethlehem” een bouwmanswoning aan wordt in 1732 vermeld. Als eigenaar van schuur en bargen, komt voor Mr. Pieter Quarles die haar voor de som f 12000.— had gekocht. Vlyenburch” was oorspronkelijk een bouwhuis, waarbij 12 morgen land behoorde en in 1569 eigendom van Jan Jansz. Voorburch. In 1602 besloeg zij een uitgestrektheid van 6 morgen 41 2 hont. Na den dood van Bastiaentje Gerrits

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 373