348 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. en paardestalling, 200 roeden land was zij aan Willem Van naam „Huis te Vrijburg” met eenig teelland Op wed. van Jan Jansz. Voorburch ging de woning 6 Oct. 1623 over aan Jhr. Pauwels de. Jonghe,. secretaris en griffier van den Prins van Oranje en nadat ook deze met zijn echtgenoote Geertruijt Schoutens was overleden aan Reijnier Casembroot, Commis van de finantie. Deze transporteerde in 1650 het huis, schuur, bargen met 10 morgen 4 hond en 24 roeden land dat voor het eerst Vlijenburch” wordt genoemd aan Barbara van Ploogstraten, wed. van den commis Jan Schas. Bij dezen koop behoorde ook de hofstede „Blyenburch”. In f792 vinden wij de woning in eigendom bij Mr. Nicolaas Beeldemaker voor 13000. Bij zijn overlijden in 1812 werd „Vlijenburch”, bestaande in een boerenwoning, koe- schuur, boomgaard en 22 morgen publiek verkocht Tot het jaar 1815 Kuiper verhuurd. de voormalige buitenplaats bekend onder den bestaat nog slechts een woning 1 April 1785 verkocht Fredrik Wilhelm, baron van Trebra, kolonel der cavalerie en majoor van het regiment hollandsche guardes te paard, gehuwd met Henriette Philippine Wilhelmine Frederique, baronesse Quarles de Quarles te ’s-Gravenhage voor f 16600, de buitenplaats, met bouwmanswoning en nog een huis met 14 morgen land aan Mr. Thomas Johnson, solliciteur militair, die vijf jaar later naar Londen vertrokken zijnde, de plaats aan Mr. Johannes van Rosevelt, voormalig raadsheer in den Rade en Leenhove van Vlaanderen te Middelburg afstond. Wederom vijf jaar daarna droeg deze de hofstede voor f 12160.over aan Mr. Samuel Anthony Gartner, secretaris van Voorburg, die het heerenhuis deed sloopen en den grond met het bouwhuis schuur hooiberg en 2 morgen land, het volgende jaar verkocht aan Christiaan Daniels van Wykhuysen. Onmid-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 374