VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 355 1) Zie oudheden zoon Jhr. Pafl'en- Merkwaardig is van Beieren d.d. en gestichten van Delfland, blz. 347. In 1632 werd het huis overgebracht op zijn Justus, waarna op 5 Nov. 1655 door Jhr. van rode, Mr. Johan de Jongh c. s. en Jhr. Thomas Caddel, capiteyn, gehuwd met Elisabeth van Paffenrode aan Jhr. Johan van Egmondt v. d. Nyenburg, de helft van een huis met 21 morgen land welks wederhelft hem reeds was competeerende voor 8000 werd opgedragen, terwijl op 19 April 1704, diens zoon Wilhem Gysbert van Egmont van der Nieuburg, heer van Weerdesteyn, die tevens „Noorderburg” bezat, de boerenplaats voor ruim ƒ15000 aan Bernardus Kaaskooper overdeed. De Oude” of „groote Loo”nu een boerderij aan de Broeksloot, behoorde reeds in de 14= eeuw aan de heeren van Werve. Een brief van Keizer Arnulphus van het jaar 989 houdt in dat aan zekeren graaf Gerolff o. a. gegeven is een landhoeve op een plaats Bodenkelo ge naamd, en daarenboven „alles wat dezelve landhoeven en landgoederen gerechtiglijk en wettiglijk toekomt, met de boerenwoningen, huizen, slaven, landerijen, akkers, wegen, beemden, bosschen, wateren, watergangen, molens, visscherijen, wegen en omwegen, toegangen en uytgangen, aangewonnen en nog aan te winnen plaatsen, bebouwde en onbebouwde velden, met alles wat er aan vast en aan gelegen is en alles wat tot de gezeide landhoeven behoort. „Volgens Alting is Bodenkenlo het Loo hierboven- genoemd en zal volgens zijne gissing de naam Bodok op den bouwheer doelen.’' een vergunning van Hertog Albrecht om den toren staande op de hofstede ter Loo te doen herstellen waarbij Hubrecht, heer van de Werve, tevens consent verkreeg om den eventueel niet gebruikten steen te zijnen profijte te verkoopen. Uit

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 381