VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 37 23 April 1563. Willem Snouckaert, Ridder, bij dode van zijne huijsvrouwe Johanna van der Binckhorst (en van Hodenpijl). libro Rumor, Cap. N.H., fol. II. 30 Mei 1565. Mr. Maertin Snouckaert, Ridder, Heer van Zomerghen, Scauwenburch etc., Greffier en eerste Pensionaris der stede van Brugge, mitsgaders Pascasia Adaems, zijne wettige huijsvrouwe, bij dode van Willem Snouckaert, hun broeder en zwager, (volgens testament). libro Rumor, Cap. N.H. fol. 42. 1) 1597: „Mynheere reeckenmeester van der Houve bruyct thuys ende hofstede van de Binckhorst, daer een chyngel ende graft om es, toecomende Jacob Snouckert” Kohier van de huizen. to Sept. 1'569. Mr Martijn Snouckaert, Ridder, enz. en zijne huijsvrouw Pascasia Adaems aan Jacob Snouckaert, Auditeur van den Reeckencamer in Holland, resideerende in ’s-Gravenhage, zijn jongsten broeder en Maria van der Wyele. ’t Witte Bonte Register, Cap. N.H. fol. 48V en 50. 19 Mei 1526. Dirrick van der Binckhorst, bij dode van Lodewijck van der Binckhorst, zijn vader. ’t Zwarte Ruijge Register, Cap. N.H. fol. 88. 22 April 1563. Lodewijck van der Binckhorst, bij dode van Vrouwe Johanna van der Binckhorst, zijne nicht. libro Rumor, Cap. N.H. fol. 6v. 8 Juli 1546. Joost van den Binckhorst, bij dode van Dirrick van der Binckhorst, zijn broeder. ’tRoode Register, Cap. N.H. fol. 13VS. it Mei 1551. Johanna van Hodenpijl ende van Binckhorst, anderssins geseijdt van Barlaymont, huijsvrouw van Willem Snouckaert, Ridder, raydt ordinaris ende bibliothecaris ’skeysers ons Heeren, bij dode van Joost van der Binckhorst, haren vader. ’tRoode Register, Cap. N.H. fol. 75V. 17 Oct 1576. Jacob Snouckaert, bij dode van Jacob Snouckaert. Onse Raedt en Meester onser Rekeningen van Holland, zijn vader. 1) libro Nativitas, Cap. N.H. fol. 27'v.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 400