VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 377 tuinmanshuis, i Juni 1671. Jacob van Leeuwen, secretaris aan Samuel Schas een huis en erf. Een huys en heerewegh tot 1828. Catharina van der Hoop, een heerenhuis, tuinmans huis, stal, koetshuis en twee koepels. 1846. Mevr, de Wed. van der Hoop. „Burchvliet” (zie de Vriesen). 3 Juni 1681. De kinderen van Cornelia van Nierop, huys- vrouwe van Adriaen Schas, Heere van Santhorff aan Willem van der Cruck, agent en procureur, won. te ’s-Gravenhage een huis, van ouds genaamd Blyenburch, met een eigen vrijen uitgang aan de Westzijde en het recht om een schip in de havensloot te leggen. 1704. De heer Willem van der Krucks Weduwe. 1 huis, de grond van twee afgebroken huizen, teelland 1 morgen. 1706. 3 huizen, en teelland. 1734. Eigenaar de heer Schimmelpenningh; omschrijving: een buitenhuis, met koetshuis, stalling en tuinmanshuis, teelland groot 1 morgen. 7 Mei 1746. Mr. Everhard Francois Schimmelpenningh, Heer van Meerkerck, Raad en Rekenmeester van den Prins van Orange en Nassau aen Josina en Agneta Edens, de hofstede „Blijenburch” 24 Nov. 1792. Margaretha Catharina Slecht, wed. van Mr. Gerard Francois Meijners, in leven Burgem1'. van Rotterdam, aan Adriaen van der FIoop, koopman te Rotterdam, een buiten plaats met tuin en twee speelhuizen. „Bujjtenrust.” erff, in ’t Oosteynde, strekkende van den u aan de Vliet. In 1731 verhuurd aan Gerrit van den Bergh, zijnde een warmoeziershuis, teelland 2 m. 4 h. 7 Sept. 1774. Mr. Laurens de Rantere, Advt. voor de Hoven van Justitie aan Hendrick Daemen, meester ’s lands chirurgijn.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 403