380 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 1602. Jasper Jacobsz. met VII morgen land. Een buitenhuis, met koetshuis, stalling en tuinmans- 1828. C. V. V. van Boetzelaer. 1602. „Damsigt”. Een woning in't Oosteinde, tusschen den Vliet en den heereweg. 1797. Mr. Willem Hendrik van Schuijlenburg, teelland 6 morgen 1 hond. J734- huis. 2t Oct. 1719. De executeurs van wijlen Nicolaes van Amerongen, aan Willem Hendrik van Schuijlenburg, de grond van een afgebroken huis, teelland alsvoren. „Doeslust’’- „Orangie Burch” of de „Over Oude Tol.” Een hofstede in ’t Westeijnde. 1435. Item een hont lants tender Molenlaen ende street west langhes die heerstraet ende bruyct Rycgen Jan Simonsz. (aant. „dit lant is nu met Schrevel Claesz. gedeelt ende ge- cavelt te leggen west an de Molelaen, 2 voet van de Molelaen ende soo west aen). Memorieboek blz. 3. Schrevel Claess.. bouwhuis, teelland 3 m. 3 hont. 12 Juli 1706. De erfgen. van Gualterus Donk aan Nicolaes van Amerongen, won. in ’s Hage, een hofstede, genaamt „Damsigt” heerenhuis. tuinmanshuis, stal en koetshuis. 13 Nov. 1682. Jan Corneliss van Haestrecht en de erfgen. van Annitje Cornells van Haestrecht aan Gualterus Donk, Soli1'. Mil1, gehuwd met Margareta Brakman, een woonhuis, stal, tuinmanshuis, tuinen en boomgaarden ter wederzijde van de slooten gelegen, groot 2 m. 3 h. Noch de helft van de Oost en Westtuin en boogaard tot in de Vliet strekkend, met het tuinhuis, met singels en lanen groot 1V2 morgen, alsmede 9 hond weiland (voorn, perceel is den verkoopers aangekomen bij het testament van Maertge Jans, wed. van Jasper Jacobss op d.d. 1 Febr. 1640).

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 406