383 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 1837. De Wed» van A. van Wijnoxbergeneen heerenhuis stal en koetshuis, tuinmanshuis en koepel. Essensteijn.” 27 April 1680. Pieter Goudeth, koopman, gehuwd met Johanna Wilhelmina Vermuijden, eerder wed. van den Heer St. Marcel te Marseille, aan Johan van Riebeek, de helft van de hofstede Essensteijn, waarvan de wederhelft toekomt aan Anna Maria van Hogendorp, wed. Francois Leijdekker, ge deputeerde in de Generaliteitsrekenkamer, voor 15000 gulden. 4 Aug. 1723. Cornells van der Meulen, Notaris te ’s-Gravenhage, procuratie hebbende van Anna Maria van Hoogendorp. laatst wed. van Francois Leydecker, „in sijn leven reeckenmeester ter Generaliteijts Reeckenkamer in ’s Hage wegens de provintie Zeeland”, aan Johan van Riebeek: „de gerechte helft van sekere buytenplaats ofte hoffstede, als mede de boerewoning mette landerijen daar annex genaamt Essensteijn, groot in ’t geheel ruim 40 mergen, gelegen in en annex een woning met 10 mergen; onder voorwaarde „dat de vercoopster sal hebben en blijven behouden haar leven lang gedurende de bewooninge van de voorss. hofstede.” Koopsom 16000 gld. De leensovergangen van dit perceel volgen hierachter. 20 Oct. 1400. Albrecht doen cont allen luden. want ons aengecomen ende bestorven sün bi dode Jan Sijmon Loefsz, ons dijeners een deel lant ende erfs, daer hi ende sün voir- vorderen van ons ende van onse voirvorderen te lien gehoude hebbe; dat is te wete twee stucke lants gelege tot Voirburch mit tweën huze ende mit allen anderen süne toebehore hoe dat ghenoemt mach wesen, van welcke twee stucke lants dat 10 Aug. 1635. Jhr. Aelbrecht van Loo, procuratie hebbende van Jhr. Arent van Loo, heer van Hodenpijl, wonende te Leeu warden verkoopt aan Willem Kettingh, de jonge, commies ten comptoire van den ontvanger-generaal Van Mierop„seeckere 24 mergen, 4 hont en 40 roeden, soo weij, hoey- als teellant”, gelegen in Voorburg, aen de noordzijde in ende annex een woninge met 10 mergen lants, die te leen gehouden wert van de Gravelijkheid van Holland, mede door den Commies Ketting alsvoren gekocht.”

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 409