395 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. „Leeuwesteijn” (Oosteijnde). Alsvoren biz XIII. van Alckemade). Memorieboek blz. Iv. 6 Oct. 1790. Mr. Thomas Johnson, wonende te Londen aan Mr. Johannes van Rosevelt, Oud-Raadsheer in den Rade en Leenhove van Vlaanderen fe Middelburg. 1434. Item een heerstraet ende heeft beleghen Voirburch mit erf ende an hont lants ende Street utter Vliet toter 1 an die oestzijde Dirck van die westzijde Mathys Govertsz. mit eyghen erve (aant. vercoft Kerstant 1459. Ic Kerstant van Alkemade doe condt allen luyden dat ick gheloist hebbe voir my ende voir mynen nacome- lingen die kerk tot Voirburch, die heilighe gheest ende onser Vrouwen ghilde tot Voirburch, te samen jairlix te gheven vijf gouden Wilhelm hollantsche scilde of paymente holl. wairden tot ewighe daghen van sekere landen die zijluyden te samen leggende hadden, westwaerts van mijnre woninge tot Voirburch die ic te leen houde van myn heer van Wassenaar, tusschen minen walle ende Brandetgens woninge, dair die stuve van den lande of is, thien of elf hont lants enz. Alsvoren blz. XXXV. 1512. Kerstant van Alkemade als belending van Mr. Gillis woning (Westzijde! en van Jacob Dirxz. Een hofstede bij de Alkemadebrug over de Vliet, leenroerig aan den huize van Wassenaar. 6 Nov. 1795. Mr. Johannes van Rosevelt, wonende te ’sHage aan Mr. Samuel Anthony Gertner, Secretaris te Voorburg. 5 Febr. 1796. Mr. Samuel Anthoni Gertner aan Christiaen Daniels van Wijkhuijsen. 5 Febr. 1796. Christiaen Daniels van Wijkhuijsen, won. te ’s Hage aan Jan Christiaen van den Bosch. 16 Mei 1801 Egbertus Bernardus ten Dall, wonende te ’s Hage, aan Mr. Johan Anthonie Schiefbaaneen huis, erf, schuur, hooiberg en laan en 2 morgen teelland.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 421