396 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. Op sekere landen over de Vliet in Teghelingerbroock heeft de pastorie thien stuvers tsjaers, ghecomen van Alyt Jan de Roen, toebehoerende Kerstant van Alkemade ende Claes Dirxz. an ’t stehuys te Delft ende heeft beleghen an de oistzijde Arent van Duvoirde ende an de Westzijde Cornelis Cruesinck mit d’oestmoelen. Memorieboek biz. XIII. 1673. Joncheer Christiaen van Alckemade, heere van Waelwijk. 1689. Jhr. Jan van Alckemade. 1734. Joncheer Christiaen van Alkemade van Leeuwesteyn. Omschrijving: een buitenhuis met koetshuis, stalling en nog een huisje, teelland 7 morgen. 3 April 1783. - Care! George Grave van Wassenaer, Baenderheer van Obdam, Zuidwijk, Spierdijk enz. aan Johanna Maria Moeskop, Vrouwe van Creuningen en van Reyerskop, huisvrouw van Zeegert van Steensel. 1569. Adriaen Koenen bruyct seven mergen met huys ende boomt, gelegen in Voorburch met noch XXIIII margen landts, gelegen in Teylingerbrouck van Dirck van Alckemade in den Haech. Kohier ioosten penning. 1597. Jaisper Jacobss. bruyct ecn huys met een schuil ende twe bergen toecomende Cornelis van Alcemade, hem generende met lantneringe, getaxeert op IXc Car. gulden. Kohier io'1-11 penning. 1617. Joncheer Diederick van Alckemade aen zijne woninge genaemt „Leeuwesteyn”, streckende van de heerwech tot in de Vliet toe. Reg. Morgentalen. 1621. Christiaen van Alckemade aen zijne hofstede, met het bouhuys daeraen annex, ’t welck Jan Phillipss. gebruyct, geestimeert op vier duysent vijfthondert ponden. Kohier van de huyzen. Alckemade gebruyckt eygen 1628. Joncheer Dirck van syn huys, erf ende boomgaert. 1669. Sophia van der Vecht, Vrouwe van Leeuwesteyn, wonende tot Utrecht.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 422