VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 397 „De Loo”, (riddermatige hofstede.) 2i April 1392. Aelbrecht etc. doen cond allen Inden, dat wij gheoirloeft ende gheconsenteert hebben, oirloeven ende consenteren mit desen brieve Hubrecht van den Werve te breken ende nut te nemen den stien van den huze ten Werve dat hi van ons te lien houdt ende dien stien te vervoeren ende te vertijmmeren ende verbeteren den toorn ter Loo, die hi oic van ons houdt; ende waer dat sake dat him overliepe stien die hi niet en behoefde aan den voorscreven toern ter Loo, dat hi dien vercopen mach tot sinen profite ende orbaer. In orkonde etc. Gegeven in den Haghe op ten XXIste;l dach in Aprille Anno XCII. Nota. Dit wort geoirloeft ende geconsenteert overmids dat men ’t huijs ten Werve dat te male vervallen was van minen Here van Hollant ten erflien helt ende die toorn ter Loo tot enen rechten lien, sodat die toorn ter Loo an Minen Here namels comen mochte, dat dat huijs ten Werve niet doen en soude en dairom wordt gheoirloft den toorn ter Loo te beteren, want dat huijs ten Werve oic al vervallen was als voorss. is, etc. Reg. Liber V, Aelbrecht, fol. 35. (Voorn, hofstede is de voorss. Johanna Moeskop aangekomen bij testamente van Paulus van Alkemade, Heer van Creuningen, Reijerskop en Leeuwesteijn.) 23 Mei 1792. Zeger van Steensel aan Jean Daniël Prince, Oud-Kapitein2 morgen allodiaal land, benevens de aan den huize van Wassenaar leenroerige hofstede Leeuwesteijn en 6 morgen leenland. 22 Dec. 1801. Anna Catharina Wriedt, wed. van Jean Daniël Prince, won. te Chrisleton in het Graafschap Chester aan Mr. Johan van Kuffeler. 1811. Overgeboekt op naam van Johanna Caen, als wed. en erfgen. van den Heer Mr. Joan van Kuffeler. 1816. Pieter Mouton, timmerman. 1821. Christiaen Paul van Beresteyn. 1828. Freules C. R. en M. W. van Reede-Ginckel.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 423