398 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. Graaf Willem VI, beleent Diere 25 Maart 1414 (1415.) Potter met de hofstad ter Loo. Willem etc. want alle tijtlike zaken mitter tijt verganglic ziin, is ’t noot dat men se in gescrifte ewich make up dat zii talre tijt in der menschen gedachte tgegenwoirdich schinen ende bi der outheijt des tijts nut der Inde memorie niet en worden vergeten; hierom geven wij te kennen alle luden dat wij om zunderlinge liefde ende gunste die wij dragen tot onzen getruwen Diere Potter overmits veel truwer diensten die. hi ons gedaen heeft, ende so God wil noch doen sal, denselven Diere gegeven ende verliet hebben, geven en verlien mit desen brieve behoudelic enen ygeliken siins rechts alzulke lande, rente ende goederen als ons bi dode Jans van den Werve, die ze van ons ten rechten leen hielt, aengecomen ende mit recht besturven siin ende hierna bescreven staen; dats te weten: die hofstat ende woninge ter Loo mit allen horen toebehoeren, mitten erfpachte ende lande, geest, weijde ende leen, also groot ende also goet als zii gelegen siin in den Ambocht van Voirburch ende Jan voornoemt die van ons te houden plach, uutgenomen een woninge mit hoeren begripe ende omtrent twaelf morgen lants luttel myn ofte meer, die Claes Doede nu ter tijt in huerwair heeft en mede der hofstat van der Loo toe plagen te behoeren, die wij daeruut gehouden hebben, welke hofstat, woninge, erfpacht ende lant voirscreven onse getruwe Diere voirnoemt ende siin nacomelingen houden sullen van ons en van onsen nacomelingen tot enen onver- sterfeliken lien. Dit sal men verheergewaden alst verschiint mit een paer wapenhantseoen. Hier waeren over onze getruwen Philips heere van Wassenaer, burchgrave van Leijden, Willem Eggert, heere tho Purmerende, tresorier. In oirconde etc. gegeven in den Haghe up onzer lieven Vrouwendach annunciatie anno XIIIIc XIIII Secundum cursum Curie. Reg. Novum Vasallorum, Cap. N.H. fol. 128, (v.an Mieris, dl. IV, p. 323.) 1597. Dirck Janss. bruikt de hofstede van de Loo, toe komende Jan IJsnoutss. tot Leijden, met een schuijr ende twee bargen, hem generende met lantneringe. (Quohieren van de huizen). 1617. Johan Isnoutss., burgemeester der stad Leiden aan zijne woning genaamd de Cleyne Loo. ld. aan zijne hofstede van de Loo. (Register der morgentalen.)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 424