VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 403 24 April 1760. by dode van Mr. Delft, haar man. 30 Mei. 1459 Potter van 26 Juni 1731. Charles Joseph d’ Overschie, Heere van Baertwijck, by dode van Johanna Lambertina d’Overschie, in leven Vrouwe van der Werve, Souburgh, sijne nicht. libro Hanoversche Alliantie fol. 123V, Cap. N.H. 29 Mei 1736. Gerard Cornells van Riebeek, oud 15 jaar, won. tot Delft, by dode van Johannis van Riebeek, Raad en Vroedschap van Delft, zijn vader, die het gekocht had van Charles Joseph d’Overschie, Heer van Baertwijck. Tractaat van Seviliën, fol. 65, Cap. N.H. Charlotte Beatrix Strick van Linschoten, Gerrit Cornells van Riebeek, Secretaris van libro Willem de Vijfde, fol. 180, Cap. N.H. II. Dirck Potter van der Loo, bij dode van Gerijt der Loo, zijn vader: een woninghe mit haren begrip mit twaelf margen lants, gelegen in den ambachte van Voorburcb, die joncvrou Lijsbeth van der Does J) toe te be horen plagen ende Gerijt Potter, voorn, tegen hair cofte. libro Principium fol. 75V. Cap. N. H. „Middenburg”. Een hofstede in ’t Westeijnde. 1658. Arent Willemss. teelland IIII hont. Van Pr. Jacobss. Tou in de Veen 2l/2 morgen, en van ’t huys. 1668. Pieter Nooms, heer van Aerlanderveen, teelland 2 morgen, ’t huys in 1638 nieuw getimmerd in de verponding gesteld op 9 gid 10 st. 1) 1435. Item op Jan Loefsz. woeninghe ende nu toebehoirt Gherijt Paelinck thien scellinck ende besprack Phillips van der Does (aant. van 1520. Meester Frans Cobel ende bruckt Cornells Dircxz. Balezoen). Memorieboek biz. 43 Item op Jan Loefs woeninghe vijfthijen scellinck (aant. 1520. Nu meester Frans Cobel. Op deze woening is Margriet Jan Mouringhz. ende thuijs is offgebroken alenaist Tielman van Duleom dair Ansem Anssemsz. op woent). Alsvoren biz. 22. 1520. Mr. Frans Cobel, heere van de Loo gheeft jairlicx de kerck van Voir- burch 1 kg. ende besprack Philips van der Does op Poes Dirxz. woeninghe ende is ofghebroken. Alsvoien biz. 19. Item noch den heiliggheest XVsc ende pastorie Xsc. die Philips voirs oick besprack op Jan Loofsz. woninghe, oick ofgebroken ende nu ghecomen was aen Gherijt Pael inck ende hebben dese woninghen beleghen an de westzijde Meester Tielman van Dulkom, an de oistzijde Margriet Jan Mouwerijnsz., an ’t zuijteijnde de Middelwech ende an *t noorteijnde de Heerewech. Alsvoren biz. 19.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 429