VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. 404 12 Juni 1676. Mr. Cornells de la Porte, adv1, voor den hove van Hollant als gestelde voogd van de onmondige kinderen van Pieter Nooms, heer van Aerlanderveen aan Dominus Ber nardus Crayvanger, predikant van de Remonstrantsche gemeente ende doct. med. van ’s-Gravenhage, een hofstede, koetshuis, stalling en speelhuis, tuin en boomgaard met 2 morgen land. 1683. Procureur Cornells Vinck, van ’t huys „Middenburg”, bij erfenis van den heer Crayvanger. 5 Mei 1703. - De erfgen. van Mr. Cornells Vinck, den Ouden, aan Jacob van Leeuwen, secretaris, huijsinge, coetshuys stal- linge en speelhuyse op de Vliet, groot 2 morgen. 1 April 1706. Klaasje Symons van Veen, wed. Willem Jans. Vranken aan Jacob v. Leeuwen, een huis en erf met 1 morgen warmoesland strekkend van den heereweg zuydwaarts op tot in de Vliet belend ten westen de kooper zelf. Nog een huijs en erf met 5 dalf hond land gelegen recht over het voren genoemde verkochte (zijnde een gedeelte van de tegenwoordige overplaats). 26 Nov. 1718. De executeur van Jacob van Leeuwen, in leven secretaris van Voorburg aan Johanna van Breugel, wed. van Abraham Douglas, een buytenhuys, met koetshuijs, en stalling en nog twee huijsjes, teelland 6 morgen 4 hont. 16 Nov. 1737. De executeur van Constantijn Jan Pier- raard, Vrijheer der stede en Heerlijkheid Heenvliet, Heer van de Beijerlanden etc. aan Vrouwe Maria van Aerssen, douairière van Wassenaer, Vrouwe van Maasland en Maasland-sluis etc. 1740. Nieuw getimmerd een tuinmanshuis, teelland 5 morgen. 9 Mei 1760. De erfgen. van Maria van Aerssen aan Jacob van Bijemont, Agent van H. H. M. „Nog tot voorkominge van zeekere publicque aanschrijving van den coupell of speelhuys op de buitenplaats „Middenburg” bij advertentie in de couranten gedenuncieert f 5.5. (Rekening gedaan door den secretaris van den omslag 1778). 4 Aug. 1798. Robbert Collot d’Escury, Mr. Coenraad Le Leu de Wilhem en Mr. Francois Jacob Galé, executeurs van wijlen Magteline Cristina l’Estevenon, wed. van Mr. Johan Francois van Bijemont aan Jan Messchert, te Rotterdam, een

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 430