406 VOORBURGSCHE BUITENPLAATSEN. koetshuis, oranjerie. Johan Patijn, aan 1828. Jan tuinmanshuis, stal „Opmijst”. Een hofstede in het Oosteinde, strekkende voor van den heereweg, zuidwaarts op tot in de Vliet. knaap van Holland en West-Friesland, etc. aan Mr. Berent Willem Buijs, Raet Ordinaris in den Hoogen Raad. 1 Sept. 1786. De erfgen. van Anthoinetta van Schuijlenburch, douairière van Willem Berent Buijs, laatst wed. van Cornells van der Beke aan Francois Cornelis Baron van Aerssen van Sommelsdijk. ..Noijt Volmaeckt.” Een buitenplaats in ’t Westeinde, tusschen de Vliet en den heereweg. 28 April 1778. - - Johannes Kleijnenburgh, gehuwd met Maria Heijlebeeck, won. te Delft, aan Gerard Scheurleer, Commies ten Comptoire Generaal van Holland, in ’s Hage. 14 Jan. 1785. Gerard Scheurleer aan Vincent Ferdinand Bogaard, Raadpensionaris van het Collegie ’s lands van den Vrije te Sluis in Vlaanderen. 1828. J. P. Krabbe. 1837. Mr. Viruly. 3 Juni 1796. Anna van der Duijn, gesepareerde huisvrouw van Alexander van Bylant. Gerard Arnout Taets van Amerongen, Heer van Schalkwijk, echtgenoot van Cornelia van der Duijn, Willem van der Duijn. Willem Hendrik van der Duijn, Paulina Maria Constance en Elisabeth Louise Maurice Charlotte le Leu de Wilhem, eenige geïnstitueerde erfgen. van Francois Cornelis van Aerssen van Sommelsdijk aan Vrouwe Magdalena Jacoba Haga, wed. van Johan Patijn, in leven Burgemeester van den Haag: een buitenhuis en een gedeelte van een buitenhuis met 4 morgen teelland. 2 Nov. 1798. Mr. Pieter Johan Daniël Patijn, procuratie hebbende van zijne moeder Magdalena Jacoba Haga, wed. van Jan van der Hoop, won. te Rotterdam. van der Hoop: Omschreven als: heerenhuis, en koetshuis, 2 koepels en oranjerie.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1903 | | pagina 432